YOZGAT HABERLERİ

TEMA gönüllüsü öğrenciler okul bahçesinde sera kurdu

DHA
27.04.2017 - 11:32Son Güncelleme :
DHA

YOZGAT, (DHA)- YOZGAT’ta gönüllüsü lise öğrencileri, okul bahçesine kurdukları serada, marul, dere otu, turp gibi organik ürünler yetiştirdi.
TEMA Vakfı Yozgat İl Temsilcisi Timur Yıldız, TEMA Eğitim Programı kapsamında Milli İrade Anadolu İmam-Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek, öğrenciler tarafından kurulan serayı gezdi. TEMA Okul Temsilcisi Elçin Karaaslan gözetiminde, kendi imkanlarıyla oluşturdukları serada marul, dere otu, turp gibi organik ürünler üreten öğrenciler, gerçekleştirdikleri üretim ve toprağa yakın olmalarının verdiği mutluluğu TEMA gönüllüleriyle paylaştı. TEMA İl Temsilcisi Timur Yıldız, TEMA Eğitim Programı okulları ziyaret ederek, çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirtti. Eğitim programları kapsamında belirli okullardan gönüllü temsilci seçerek, okullarda doğa temalı programların yaygınlaşmasına katkıda bulunduklarını kaydeden Yıldız, “Bu kapsamda Milli İrade Anadolu İmam-Hatip Lisesi temsilcimiz Elçin Karaaslan ve öğrencilerinin oluşturduğu serayı ziyaret ettik. Öğrencilerin burada toprakla uğraşması, organik ürünler yetiştirme konusunda toprağa yakın olmaları bizleri mutlu etti. Doğayı, toprağı, üretimi seven çocuklar yetiştirmek adına okullarımızda gerçekleşen bu tür faaliyetleri önemsiyoruz. Bu gün de çocuklarımızın heyecanını ortak olduk. Bu heyecanı tüm okullarımızda yaymak istiyoruz. TEMA Temsilcimiz Elçin Karaaslan’a ve öğrencilerine de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Yıldız, şuana kadar 14 okulda TEMA konulu çeşitli programlar gerçekleştirdiklerini belirterek, önümüzdeki haftalarda mahalle temizliği ve doğa yürüyüşleri gerçekleştireceklerini söyledi.
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden TEMA gönüllüsü öğrenciler okul bahçesinde sera kurdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 11 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TEMA gönüllüsü öğrenciler okul bahçesinde sera kurdu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı