Teknoloji Haberleri

  Telefonlar artık 15 dakikada şarj olacak!

  Hürriyet Haber
  10.05.2017 - 08:03 | Son Güncelleme:

  Eğer telefonunuzun şarj olmasını beklemekten nefret ediyorsanız, yakında bu derdiniz sona erecek. Bir kaç küçük zorluğun ardından, Qualcomm'un süper hızlı şarj teknolojisi olan Quick Charge 4, 2017'nin ortalarında akıllı telefonlar ile birlikte gelecek.

  Qualcomm yaptığı açıklamada Quick Charge 4'ün en hızlı akıllı telefon pil teknolojilerinden biri olduğunu söyledi. Bu teknik, bir telefonu sadece 15 dakikada %50 şarj edebiliyor, ya da 5 dakika şarj ile 5 saat konuşmaya yetecek kadar enerji sağlayabiliyor.

  Yeni şarj teknolojisi, önceki Quick Charge 3'ten %20 daha hızlı. Bu teknoloji Sony, LG, HTC ve Motorola'nın bir çok telefonunu destekliyordu.

  Qualcomm'un iddiaları 2,750 mAh bir pili hızlı şarj etmesi üzerine kurulu. Şu an piyasada bulunan bir çok yeni telefon artık 3,000 mAh'yi geçen pillere sahip. Hızlı şarj teknolojisi pil ömrü sorununu çözmek doğrultusunda atılan büyük bir adım.

  Quick Charge 4, USB Type-C ile çalışıyor. Kablolar aracılığı ile hızlanan şarj, küçük yazılım değişiklikleri ile desteklenerek geleneksel şarj cihazlarını daha bile geride bırakıyor.

  Qualcomm henüz hangi telefonların Quick Charge 4 teknolojisi ile birlikte paketleneceğini açıklamadı. Cihaz üreticilerinin bu tip özellikleri uzun süre gizli tutması oldukça doğal. Qualcomm'a göre Quick Charge 2 ve 3 ile çalışan 600 milyon telefon satıldı.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 45 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI

  Instagramda uygulama olmadan da fotoğraf paylaşılabilecek
  Instagram'da uygulama olmadan da fotoğraf paylaşılabilecek!
  En gözde siber saldırı hedefi: Akıllı telefon
  Qualcomm'dan iki yeni işlemci: Snapdragon 660 ve Snapdragon 630
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı