GeriTeknoloji Twitter'dan 'koyu gece' modu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Twitter'dan 'koyu gece' modu

Twitter'dan 'koyu gece' modu

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından Twitter, gece modu özelliğine yeni bir boyut kazandırıyor. Şirket, batarya ömrünü daha uzun tutmak isteyen kullanıcılar için sunduğu yeni özellik ile ekranı biraz daha karartırken, pil tasarrufu da kaçınılmaz oluyor.

Android Twitter Lights Out (Koyu Gece Modu) kullanıma sunuldu. Şimdilik Android işletimini kullanan Twitter kullanıcılarını kapsayan özellik, gece modu özelliğini bir adım öteye götürüyor. 2016 yılı içinde kullanıma sunulan gece modu ile birlikte kullanıcılar hem gözlerini daha az yormaya başladı, hem de pilden tasarruf etmeye başladı. Ancak gelen yeni özellik, batarya konusunda daha fazla tasarruf yapmanıza imkan verecek. 

Uygulamanın içine girip ilgili ayarı açtığınızda Gece Modu görünümünü değiştirebiliyorsunuz. Burada Lights Out seçeneğini aktif hale getirdiğinizde görüntü daha da kararıyor. Özellikle batarya ömrü o an az olan kullanıcıların Twitter deneyimini sorunsuz yaşayabilmesi için bu özelliği aktif hale getirmesi oldukça faydalı olacak gibi görünüyor. 

Twitterdan koyu gece modu

Söz konusu özelliği açtıktan sonra tekrar aynı kısma dönerek kapatabilirsiniz.

Veriyi iyi yönetebilen çağı yakalayacakNesnelerin İnterneti ile birlikte milyarlarca cihaz birbirine bağlanacak, her bir cihazın ürettiği veri ise ‘big data’ yani ‘büyük veri’yi ortaya çıkaracak. Bu kapsamda veri yönetimi konusunda dünyanın önde gelen isimlerinden biri olan Hitachi Vantara’nın Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, Hitachi Next 2019 zirvesinde Hürriyet’e özel önemli açıklamalarda bulundu.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle