GeriTeknoloji Turkcell yeni telefonu MaxiPlus5’i tanıttı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Turkcell yeni telefonu MaxiPlus5’i tanıttı

Turkcell yeni telefonu MaxiPlus5’i tanıttı
refid:20986883 ilişkili resim dosyası

Turkcell, Android 4.0 işletim sistemini kullanan yeni akıllı telefonu MaxiPlus5’i tanıttı.

120 gram ağırlığında olan ve 1.1 mm inceliğindeki MaxiPlus5’in 5 megapiksel dahili kamerası bulunuyor; ancak cihazda flaş yok. 3.5 inç’lik ekranıyla dikkat çeken cihaz, 800 MHz hızındaki Qualcomm işlemcisinden güç alıyor. Bu hızla cihaz, bir önceki sürüm T20’den de yüzde 33 oranında daha hızlı. 4 GB’lık dahili hafızasının yanında SD kart yuvası ile toplam hafıza 32 GB’a kadar yükseltilebiliyor.

 

ANDROID’IN EN YENİ SÜRÜMÜNÜ KULLANIYOR

 

Android 4.0 işletim sistemini kullanan MaxiPlus5, temassız iletişim sistemi NFC teknolojisini de destekliyor.

 

MAGNETE DOKUN ALIŞVERİŞİNİ YAP

 

Cihazın kutusundan çıkan NFC Magnet ile Turkcell’in anlaşmalı olduğu firmalardan alışveriş yapabilecek. Kullanıcı, buzdolabına yapıştırdığı magnete telefonunu yaklaştırmak suretiyle yemek siparişi verebilecek.

 

HAVA DURUMUNU SOR O SÖYLESİN

 

iPhone 4S’lerde bulunan ve sesli komutları anlayan Siri’ye benzeyen Mobil Asistan uygulaması, kullanıcının sesini dinliyor ve ona yardımcı oluyor. Örneğin cihaza hava durumu sorulduğunda “Şu an parçalı bulutlu 34 derece” cevabı yine sesli olarak alınabiliyor. Uygulama, şu an için 12 komutu algılayabiliyor. Uzun vadede bu komut sayısının 40’a çıkması bekleniyor.

 

TELEFONU TERS ÇEVİR SESSİZE AL

 

 Cihazın bir diğer özelliği olan Akıllı Cevap uygulaması ile arandığınız anda telefonun ters çevrilmesiyle sessize alınabiliyor. Aynı şekilde telefon kulağa getirildiğinde aramalara herhangi bir butona basmadan cevap verilebiliyor.

/images/100/0x0/55ea7be0f018fbb8f882f425

“AKILLI TELEFON ORANINI YÜZDE 50 ORANINDA ARTIRMAK İSTİYORUZ”

 

MaxiPlus5 ile açıklamalarda bulunan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, Turkcell müşterilerinin yüzde 90’ının akıllı telefone T serisi cihazlarla adım attığını kaydetti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Yarım milyon akıllı telefon sattık. Bütün Türkiye’de akıllı telefon oranını yüzde 50 oranında artırmak istiyoruz.”

 

İŞTE FİYATI

 

 ZTE isimli şirketin ürettiği MaxiPlus5, temmuz ayının sonlarına doğru satışa çıkacak ve kullanıcılar bulunduğu tarifenin üzerine 24 ay boyunca 5 TL fazladan ödeme yaparak cihaza sahip olabilecek.

 

BU YIL BİR “AKILLI” DAHA GELİYOR

 

Sayın, bu yıl içinde yeni bir telefonu daha satışa sunacaklarını ve cihazın daha üst seviye bir telefon olacağını kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle