GeriTeknoloji Telefonları 20 kat hızlandırabilen yeni teknoloji
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Telefonları 20 kat hızlandırabilen yeni teknoloji

Araştırmacılar, yavaşlayan telefonları hızlandırmanın yeni bir yolunu buldu.

Telefonlarımızın ve tabletlerimizin zaman içinde yavaşlaması birçok nedene bağlı. Bu nedenler arasında cihazlarımızda kullanılan flaş belleklerin kalitesi önemli bir yere sahip. Kore'deki Hanyang University'den bilim adamları, depolama alanına yönelik yavaşlamaların önüne geçecek bir teknoloji geliştirdiklerini ileri sürdüler.

Araştırmacılar, WALDIO (Write Ahead Logging Direct IO) adını verdikleri teknolojiyle yazılması gereken veri miktarını minimuma düşürüyor. Böylece sadece depolama biriminin ömrü uzamış olmuyor, cihaz hızlanıyor ve pil ömrü uzuyor. Araştırmanın başındaki Profesör You-jip Won, geliştirdikleri teknoloji sayesinde telefonlardaki fiyatı düşük flaş belleklerin, pahalıları kadar uzun ömürlü olabildiğini söylüyor.

Teknoloji, telefonlarda yeni bir "mod" olarak sunuluyor ve bu modda telefon, 20 kata kadar hızlanabiliyor. Pil ömrü ise iddiaya göre yüzde 39'a kadar uzayabiliyor. WALDIO'nun piyasadaki telefonlara uyumlu olup olmadığı bilinmiyor, ancak teknolojinin teknik detayları şekillenmiş durumda.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle