GeriTeknoloji Şifrenizi çaldırmayın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şifrenizi çaldırmayın

Şifrenizi çaldırmayın
refid:13040703 ilişkili resim dosyası

Her yıl binlerce kullanıcının şifresi çalınıyor. Ama bu bedava araç sizi kurban olmaktan koruyacak.

Kolay yoldan para kazanmayı kafaya koymuş hacker'lar her yıl yüz binlerce kullanıcının farklı amaçlar için kullandıkları şifrelerini çalıyorlar. Sanıldığı gibi sadece banka hesaplarının peşinde olmayan hacker'lar artık e-posta ve Facebook hesaplarına ait şifrelerle de yakından ilgilenir hale geldiler.

Şifrenizi çalmak için yemleme (phishing) saldırıları veya keylogger'lar kullanan hacker'lara karşı tamamen korunmasız değilsiniz. Kullanabileceğiniz pek çok güvenlik yazılımı var ama ücretsiz bir şifre yönetim programının da faydasını görebilirsiniz. LastPass bu konudaki iyi alternatiflerden biri. Tüm şifrelerinizi yönetebileceğiniz LastPass ile farklı siteler için kullandığınız şifrelerinizi tek bir yerde saklayabilir ve sitelere şifrenizi elle yazmadan giriş yapabilirsiniz.

LastPass şifrelerinizi hem bilgisayarınızda, hem de kendi sunucularında saklıyor. Özel 256-bit AES şifreleme yöntemi sayesinde güvenle saklanan şifrelerinizi daha da iyi yönetebilmek için programın bazı ayarlarını değiştirmenizde fayda var. Örneğin normal şartlarda giriş yaptığınız bir siteyi kapatsanız bile LastPass sayesinde 2 hafta boyunca otomatik olarak siteye tekrar girişiniz gerçekleşiyor. Eğer paylaşımlı bir bilgisayar kullanıyorsanız bu süreyi 1 saate kadar düşürmek, ve bir saat sonrasında tekrar giriş yapmak daha sağlıklı olabilir. Böylece site kapandıktan sonra bilgisayarınızın başına oturan kişilerin aynı siteye sizin hesabınızla erişimini engelleyebilirsiniz.

Yazılımı bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKTE 100 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI
Yorumları Göster
Yorumları Gizle