GeriTeknoloji Sahte baz istasyonlarında büyük tehlike
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sahte baz istasyonlarında büyük tehlike

Sahte baz istasyonlarında büyük tehlike

Ortaya çıkan bir siber dolandırıcılık, "sahte baz istasyonu" ve bu istasyonlardan yayılan zararlıları hayatımıza sokuyor!

Çin'e yolculuk yapacaksanız, yerel mobil hizmet sağlayıcılarından gelen ve gerçek gibi görünen SMS'lere dikkat etmenizde fayda var.

"Swearing Trojan" olarak bilinen zararlı, sahte baz istasyonlarını kullanarak SMS'leri gerçek China Mobile veya China Telecom'dan geliyormuş gibi gösterebiliyor. Güvenlik firması Check Point'e göre gönderilen SMS'ler, sizi içerisinde zararlı bulunan bir web sitesini açmaya davet ediyor. Zararlıyı geliştirenlerin tutuklandığına dair bazı iddialar olsa da, Check Point'e göre zararlı halen yayılıyor.

Zararlı bir kez telefonunuza yüklendiğinde, banka hesabınızın iki adımlı doğrulama için kullandığı kodları ele geçirip, zararlıların sahibine gönderiyor. Böylelikle dolandırıcılar, banka hesabınızı zahmetsizce soyabiliyorlar.

Zararlı, sahte baz istasyonlarının yanında "çıplak ünlüler" gibi sahte başlıklarla veya arkadaşlarınızdan geliyor gibi görünen mesajlarla da yayılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: MICROSOFT'UN BİLİNMEYEN YÖNLERİ


Yorumları Göster
Yorumları Gizle