GeriTeknoloji Recontact:İstanbul fırtınası yurtdışına da sıçradı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Recontact:İstanbul fırtınası yurtdışına da sıçradı

Recontact:İstanbul fırtınası yurtdışına da sıçradı
refid:29917366-spot ilişkili resim dosyası

İki Türk girişimcinin geliştirdiği Recontact:İstanbul uygulaması sadece Türkiye'de değil, yurtdışında da gün geçtikçe popülerleşiyor. Hürriyet'e konuşan Eray Dinç, uygulamayı ve arkasındaki ekibi anlattı.

Son günlerde İstanbul'un sokaklarını tema olarak seçen video-bulmaca oyunu Recontact:İstanbul en çok indirilen uygulamalar listesine girdi. İki Türk girişimcinin geliştirdiği oyun sadece Türkiye'de değil, 133 ü

Recontact:İstanbul fırtınası yurtdışına da sıçradı
lkede de en çok indirilen uygulamalar arasında...

Oyunda, özel çekilmiş güvenlik kameraları vasıtasıyla figürasyonlardan oluşan ve eşkali verilen şüphelileri tespit etmeye çalışıyorsunuz.

Recontact:İstanbul fırtınası yurtdışına da sıçradı

Geliştiriciliğini Can Aksoy’un yaptığı, müziklerini Umut Saruhan Özgüler’in hazırladığı ve yapımclığını Simay Dinç’in üstlendiği Recontact:İstanbul, ilerleyen aylarda İstanbul dışındaki şehirlere de taşacak ve oralarda benzer şekilde hikaye devam edecek.

İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Sinema yönetmenliği okuyan uygulamanın geliştiricilerinden Eray Dinç, şu sözleri kaydetti: "Recontact: İstanbul yönetmenliğini ve tasarımcılığını yaptığımız ilk oyun. Oyunun tasarım aşaması, çekim aşaması ve geliştirme aşaması toplam 3 ayımızı aldı. Filmlerimin tamamının ana konusu sürekli kayıt altına alınmak, dijital olarak dikizlenmek ve gözetlenmek gibi temalardan oluşan eleştirel çalışmalardı. Bununla ilgili yeni bir film projesi geliştirirken sadece güvenlik kameralarından oluşan bir polisiye senaryo ortaya çıktı."

Şu anda sadece Apple Store'dan indirilebilen oyunun Android sürümü de ilerleyen haftalarda yayında olacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle