GeriTeknoloji Minecraft sonunda 30 milyonu devirdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Minecraft sonunda 30 milyonu devirdi

Minecraft sonunda 30 milyonu devirdi

Minecraft'ın Java programlama diliyle yapılmış orijinal PC sürümü, 30 milyon lisanslı kopya satmayı başardı.

8 yıl önce yayımlanan Markus Notch Persson'un ilk kez karşımıza getirdiği Java tabanlı Minecraft, alfa ve beta süreçlerini geride bırakmasıyla kayda değer bir başarı gösterdi. 2014 yılında Microsoft'un satın almasıyla sesini gün geçtikçe daha çok duyuran oyun, sonrasında pek çok platform için yayınlandı. 

Devasa mod sahnesi de Java sürümünün hayranlar tarafından kullanılmasını destekleyen etkenlerden biri oldu. Bu modlar oyuna farklı eşyalar eklemekten oyun tamamen farklı bir görüntüye büründürmeye kadar pek çok farklı türü içeriyorlar.

Microsoft tarafından Ekim 2018'de yayınlanan en son sayılara göre Minecraft tüm platformlar genelinde 154 milyonun üzerinde kopya sattı ve 91 milyon aylık aktif oyuncuya sahip. O andan sonra sayıların ne kadar arttığını tam olarak bilmiyor olsak da, oyunun popülerliğinin azalmadığı rahatlıkla söylenebilir.

Xiaomi Redmi Note 7’yi inceledikÇinli telefon üreticisi Xiaomi’nin yeni oyuncağı Xiaomi Redmi Note 7, Mobil Dünya Kongresi’nde dikkat çeken telefonlardan biri oldu.Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk Barselona'dan bildiriyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle