GeriTeknoloji Microsoft'tan akıllı bileklik: Microsoft Band
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Microsoft'tan akıllı bileklik: Microsoft Band

Microsoft'tan akıllı bileklik: Microsoft Band
refid:27483602 ilişkili resim dosyası

Yazılım devi Microsoft, ilk akıllı bileği Microsoft Band'ı dün akşam dünyaya duyurdu. Peki bu cihazla kullanıcılar neler yapabilecek?

Microsoft'un dün akşam gerçekleştirdiği etkinlikte sürpriz bir ürün tanıtıldı. Son aylarda büyüme trendine giren giyilebilir teknoloji pazarına el atan Microsoft, akıllı bilekliği Microsoft Band'ı dünyaya tanıttı.

199 dolardan başlayan fiyatlarla satılan bu bileklikler hem iOS, hem Android ve hem de Windows Phone işletim sistemlerini kullanan telefonlarca destekleniyor. Akıllı bilekliği bir yaşam koçu olarak düşünen Microsoft, bu cihaz ile kullanıcıların kalp ritmini ölçmelerini sağlarken, diğer yandan da cihazın üzerinde yer alan 10 farklı sensör sayesinde daha gerçekçi ölçümler yapabilmeyi planlıyor.

Microsofttan akıllı bileklik: Microsoft Band

Bu sensörlerden biri de UV sensörü... Bu sensör ile birlikte cihaz Güneş ışığını ölçerken, zararlı boyutlara ulaşan ultraviyole ışınlarını tespit ettiğinde kullanıcıyı uyarıyor ve kullanıcı bu uyarıyı aldığında Güneş ışığına maruz kalmaması gerektiğni anlıyor.

Microsoft'un sanal asistanı Cortana'yı da destekleyen cihazın bu özelliğini elbette sadece Windows'lu telefonlarda kullanabiliyorsunuz.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle