GeriTeknoloji İnterneti onlar "bitiriyor"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnterneti onlar "bitiriyor"

İnterneti onlar "bitiriyor"
refid:17072555 ilişkili resim dosyası

İnternet trafiğiniz yüzde doksanı, bakın sadece ne kadar kullanıcı tarafından kullanılıyormuş.

İnternet kullanımı gün geçtikçe artıyor. Bu artış genel hatlarıyla iyiye işaret ediyor olsa da veri aktarımı yapan sunucular için işler hiç de böyle ilerlemiyor.

Yapılan bir araştırmaya göre mobil telefonlarından işlem yapan kayıtlı kullanıcıların sadece yüzde onluk bir kısmı bile, yüzde doksana varan yoğunlukta veri trafiğne yol açabilyor. Yani bir diğer değişle; veri aktarımları kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor. İşin ilginç yanıysa herkesin o ya da bu şekilde bir sunucuya para ödüyor olması.

Önüne geçilemez hale gelen video transferleriyse, bu yoğunluğun yegane sebepleri arasında birinci sırada. Bytemobile isimli video aktarımı ve denetlemesi yapan firma tarafından yapılan çalışma da bu duruma bir başka örnek oluşturuyor. Bytemobile göre geçtiğimiz yıl veri trasferleri arasındaki ilk sırayı video paylaşımları aldı. Yoğunluğun yüzde 40'ını rahatlıkla üstlenen videolar, Cisco'nun yaptığı bir araştırmaya göre; 2009 ila 2014 yılları arasında yüzde 131 daha büyüyecek.

Bytemobile ise içerisinde bulunduğumuz yıl boyunca video transfer payının yüzde 40'dan 60'a çıkacağı ve bu paydaki birçok videonun kişisel olacağına deyindi.

Ericsson'sa yaptığı bir açıklamada genişbantlı veri aktarımlarına kayıtlı kullanıcı sayısının 500 milyonu geçtiğini söyledi. Bu rakamın önümüzdeki yıl içerisindeyse bir milyara gelmesi bekleniyor.

BU 10 İNTERNET ŞAKASINA SAKIN KANMAYIN


Yorumları Göster
Yorumları Gizle