GeriTeknoloji Hyundai'den hidrojenle çalışan kamyon
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hyundai'den hidrojenle çalışan kamyon

Hyundai'den hidrojenle çalışan kamyon

Dünyanın önde gelen otomotiv markalarından Hyundai, hidrojenle çalışan yeni kamyonuyla dikkatleri üzerine çekti. Şirkete ait yeni kamyonun konsept görüntüleri yayınlanırken, 29 Ekim tarihinde aracın ilk kez ABD'de boy göstereceği öğrenildi.

Hyundai, bir süredir hidrojen gücüyle çalışan yeni kamyonu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Artık hazır hale gelen kamyonun konsept görüntüleri internette paylaşılırken, kamyonun resmi duyurusu da ilerleyen günlerde yapılacak. HDC-6 Neptün adını taşıyan kamyonun dış hatlarını gözler önüne seren konsept görüntülere bakıldığında yeni kamyonla ilgili önemli ipuçları veriyor. 

Aracın iç bölümünde sürücüleri oldukça şık görünen bir direksiyon bölümü beklerken, hız göstergesi gibi bilgilerin yer aldığı ekran ise cama yansıtılacak. Oldukça teknolojik duran bu tasarımda artık araç camları ekrana dönüşmüş durumda. Dikkat çeken bir diğer nokta ise ön konsolda herhangi bir fiziksel tuşun yer almaması. Uzun yollar için tasarlanan kamyonun yan taraftaki koltuğun yatağa dönüştüğü de görülüyor. 

Hyundaiden hidrojenle çalışan kamyon

Araç, gücünü hidrojenden alıyor. HDC-6 Neptün, ürettiği elektriği elektrik motorlarına yönlendiren bir hidrojen yakıt hücresi tarafından destekleniyor. Kamyonun diğer özellikleri ise henüz belli değil. 29 Ekim'de Atlanta'da yapılması beklenen duyuru ile yeni nesil kamyonun tüm özellikleri gözler önüne serilecek. 

Veriyi iyi yönetebilen çağı yakalayacakNesnelerin İnterneti ile birlikte milyarlarca cihaz birbirine bağlanacak, her bir cihazın ürettiği veri ise ‘big data’ yani ‘büyük veri’yi ortaya çıkaracak. Bu kapsamda veri yönetimi konusunda dünyanın önde gelen isimlerinden biri olan Hitachi Vantara’nın Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, Hitachi Next 2019 zirvesinde Hürriyet’e özel önemli açıklamalarda bulundu.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle