GeriTeknoloji Google'da iş fırsatı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google'da iş fırsatı

Google'da iş fırsatı
refid:20946276 ilişkili resim dosyası

Google... 20 binden fazla çalışanı olan, milyarlarca dolarlık bir internet devi... Böylesi bir şirketin isminin özgeçmişinizde yer alması hoş olmaz mıydı?

Bu hayal, çok da imkânsız değil aslında. Şansınızı denemek için uzun yollar katetmenize de gerek yok. Kendinizi sınama fırsatı, çevrim içi bir form kadar yakın!

 

Formu göndereceğiniz yer ise Londra’nın doğusundaki ‘teknoloji kenti’ Tech City’de hizmete başlayan, Google’ın kurucu ortağı olduğu Campus…

 

GOOGLE CAMPUS'TE BÖYLE ÇALIŞILIYOR / FOTO GALERİ

 

‘Google Campus’ olarak da anılan bu yapı, Avrupa’nın en yeni ‘birlikte çalışma’ mekânı ve girişimci birliği. Teknoloji ve bilişim dünyasının içinde iyi bir yer edinmek için beynini harıl harıl çalıştıranların ofis olarak kullandığı ve fikirlerini diğerleriyle paylaşarak geliştirdiği bir sosyal etkileşim merkezi. Burada şirket olarak çalışan gruplar da var, bireysel olarak faaliyet gösterenler de…

/images/100/0x0/55ea66c1f018fbb8f87d84c9

 

FORMU DOLDURUN ŞANSINIZI DENEYİN

Campus yetkilileri, çalışmalarını bu kurumsal çatı altında devam ettirmek isteyenleri,www.campuslondon.com adresli sitede bulunan üyelik talebi formunu doldurmaya çağırıyor. Bu forma olumlu yanıt gelirse, Campus’a aylık 275-375 sterlin (KDV hariç) ödeyerek üye oluyorsunuz ve kapılar size açılıyor.

 

Bir kez üye olunca, evinizde bilgisayar karşısında yaptığınız bütün işleri gelip Google’ın sizin için hayata geçirdiği sistemin bir parçası olarak gerçekleştirebiliyorsunuz.  Kendiniz gibi girişimcilerle fikirlerinizi birleştirip yeni projeler üretmeniz de mümkün.

 

“GÖRÜNMEYEN İNSANLAR GÖRÜNÜR OLSUN”

Googleda iş fırsatı

Eze Vidra

Campus’un yöneticisi Eze Vidra adında genç bir adam. UK Trade and Investment’ın (Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım) organize etttiği basın gezisinde, Vidra ile sohbet etme imkânı buldum.

 

Vidra, kurdukları mekânın amacını, “İşlerine uzaktan bağlanan ‘görünmeyen’ insanların böyle çalışması yerine, bir araya gelip kahve içip kek yiyerek, yani insani paylaşımda bulunarak çalışmalarını sağlamak” sözleriyle anlattı.

 

KİM BAŞVURABİLİR?

Bu yazıyı okurken teknoloji girişimcilerinin aklını kurcalayacak en temel soruyu da Vidra’ya yöneltmeyi ihmal etmedim:

 

“Peki, kimler internet sitesindeki formu doldurup size yollayabilir?”

 

Vidra’dan “Herkes!” yanıtını aldım, ama tatmin olmadım. Biraz daha üsteleyince asıl cevap geldi:

 

“Bütün ülkelerden form yollanabilir. Ama ‘Benim güzel bir fikrim var’ diyenleri değil, o fikri az çok hayata geçiren kişi yahut genç şirketleri tercih ediyoruz”.

 

Uzun lafın kısası, Google Campus’te şansınızı denemek için ortaya kabataslak da olsa somut bir ürün koymanız gerekiyor.

 

Şansınız bol olsun!

 

 

skutsal@hurriyet.com.tr


 

Sebla Kutsal


Yorumları Göster
Yorumları Gizle