GeriTeknoloji Google Chrome'dan bir ilk
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google Chrome'dan bir ilk

Google Chrome'dan bir ilk
refid:18953646 ilişkili resim dosyası

Chrome'a gelen bu yeni özellik ile bakın nasıl kolayca diğer bilgisayarlara bağalanacaksınız.

Google'ın Chrome için geçtiğimiz günlerde sunduğu yeni eklentisi tekerleği yeniden icat etmiyor ama tarayıcılar ile daha önce yapılmamış bir şeyi ilk defa yapıyor: Uzaktaki bilgisayarlara bağlanmak.

Chrome Remote Desktop adındaki bu özellik ile bir Chrome tarayıcısından başka bir Chrome tarayıcı kullanan sisteme bağlanabilmek mümkün. Üstelik bu bir PC, Mac, Linux ya da Chromebook olabilir.

Yeni uygulama ile karşı tarafın bütün verilerine erişebiliyorsunuz. Tabii ki karşı taraf bilgisayarınıza bağlanmanıza izin verecek kodu size bildirirse. Üstelik bu kod her bağlantı için yeniden verilmek zorunda. Yani sistemin güvenliği var olan uzak masaüstü teknolojisine dayanıyor diyebiliriz.

Daha önce de tarayıcı üzerinden uzak masaüstü bağlantısı mümkündü. Fakat bunun bir tarayıcıya entegre edilmesi ve karşı tarafın ek bir yazılıma ihtiyaç duymadan sadece Chrome kullanmasının yeterli olması bir ilk. Yeni sistemin bilgisayarlarındaki sorunları çözmesi için arkadaşlarının başını ağrıtan kullanıcılar ve sistem yöneticileri için ideal olacağı düşünülüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle