GeriTeknoloji Girişimciler ve şehri dönüştürecek fikirler Basement’ta bir araya geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Girişimciler ve şehri dönüştürecek fikirler Basement’ta bir araya geliyor

Girişimciler ve şehri dönüştürecek fikirler Basement’ta bir araya geliyor

Şehri teknolojiyle geliştirmeye yönelik inovatif ve yenilikçi fikirlerin yarıştığı sonrasında ise projelendirildiği bir platform olarak tasarlanan Red Bull Basement’ın Türkiye ayağında bir workshoplar serisi düzenleniyor. Basement; Noktaları Birleştirmek isimli etkinlikte genç girişimciler Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde Emin Çapa, Hakan Baş gibi alanının önde gelen isimleriyle buluşacak. 27 Mayıs Cumartesi gerçekleşecek programda yatırımcı ve mentor sohbetinin yanı sıra, başarısızlık hikâyeleri de paylaşılacak. Saat 10.00’da başlayıp akşam saatlerine kadar sürecek olan etkinlik ücretsiz ve herkese açık olarak gerçekleşecek.

Çarpık kentleşmenin dünyadaki en önemli örneklerinden biri sayılan Brezilya’daki Sao Paulo kentinden doğan ve kentleşmenin getirdiği problemlere teknolojiyi de işin içine katarak inovatif çözümler sunan fikirleri ödüllendiren Red Bull Basement’ın özel programına katılmak için başvurular başladı. Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye de taşınan Basement, hem global başvuruları destekliyor hem de bu yıl bir workshoplar serisi düzenleyerek girişimcilik eko sisteminden pek çok kişiyi bir araya getiriyor.

İki aylık Brezilya programı öncesi Boğaziçi Üniversitesi’nde alanında uzman isimlerle bir araya gelecek genç girişimciler, bir girişimi tamamlayan üç etmen olarak bilinen ‘hacker, hipster, hustler’ arasındaki bağlantıları birleştirecek, başarıya giden yoldaki hataları dinleme fırsatı yakalayacaklar. TedX’te ve çok çeşitli üniversitelerde yaptığı konuşmalarla beğeni kazanan Emin Çapa 27 Mayıs Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da başlayacak programın ilk konuşmacılarından olacak.

Programda genç girişimciler, Boğaziçi Girişimcilik Merkezi’nin ‘Noktaları nasıl birleştiririz?’ adlı söyleşisini dinleyecek, Lidyana.com kurucusu ve CEO’su Hakan Baş’tan inovasyonla ilgili tüyolar alacaklar. Program kapsamında disiplinler arası çalışmayı deneyimleyecek olan girişimciler, ekip ruhunu tanımak için atölyelere katılacaklar.

Program kapanışı, Scorp’un kurucusu İzzet Zakuto ve Boostfy’ın kurucusu Buğra Kaan Ayaz ile yapacak. Zakuto ve Ayaz’dan başarıya giden yoldaki ‘hataları’ dinleyecek olan katılımcılar, güne bir kokteyl ile veda edecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle