GeriTeknoloji Fujitsu Intel'le ödüllendirdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fujitsu Intel'le ödüllendirdi

Fujitsu Intel'le ödüllendirdi
refid:15064688 ilişkili resim dosyası

Dünyanın önde gelen bilişim şirketlerinden Fujitsu, başarılı iş ortaklarını Intel ile beraber ödüllendirdi.

Fujitsu boğazda 17 Haziran 2010, Perşembe günü düzenlediği özel etkinlik ile yılın başarılı iş ortaklarını ödüllendirdi. İstanbul’un en güzel gezi teknelerinden Al Jamal Cruise’da gerçekleşen Sales Kick-off buluşmasında Fujitsu Oscar Ödülleri sahiplerini buldu ve Fujitsu’nun dünya çapında uygulamaya başladığı Select Partner Programı’nın detayları açıklandı

Dünyanın önde gelen bilişim firmalarından Fujitsu, Türkiye’de gerçekleştirdiği büyüme stratejisinin sonuçlarını iş ortaklarıyla paylaştı. Dinamik BT Altyapıları vizyonu ile kurumlara zengin bir ürün ve hizmet portföyü sunan Fujitsu, son bir yılda kanal iş hacminde gösterdiği % 300‘lük büyüme oranıyla pazar ortalamasının çok üzerinde bir performans sergiledi. Son bir yılda 200’ü aşkın iş ortağına ulaşan satış kanalında yatırımlarını artırarak sürdüren Fujitsu, bu çarpıcı büyümeye önemli katkısı olan iş ortaklarını ve çalışanlarını, 17 Haziran, Perşembe gecesi Boğaz’ın en güzel teknelerinden Al Jamal’de ağırladı.

Fujitsu ve Intel ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, iş ortaklarına özel avantajlar sağlayan ve ilk kez bölgemizde duyurulan Fujitsu Select Partner Programı hakkında da detaylı bilgi verildi. Sıcak ve eğlenceli bir atmosferde geçen gecede büyümeye katkıda bulunan iş ortakları ve çalışanları çeşitli kategorilerde sunulan Fujitsu Oscar Ödülleri ile onurlandırıldı.

Geniş bir katılımla gerçekleşen buluşmada Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim, iş ortaklarına seslendiği konuşmasında şunları söyledi: “Fujitsu’nun bu yıl tüm ürün segmentlerinde gösterdiği yüksek performansın arka planında kanala yaptığımız yatırımların ve iş ortaklarımızın katma değerli hizmetleri büyük bir rol oynadı. Her biri kendi bölgelerinde ve uzmanlık alanında seçkin kuruluşlardan oluşan iş ortaklarımızla bu yıl önemli projeler gerçekleştirdik ve başarılarımızla Avrupa’nın en çok dikkat çeken Fujitsu şirketi olduk. Fujitsu’nun kısa sürede pazarda hak ettiği konumu elde etmesinde çabası olan tüm iş ortaklarımızı içtenlikle kutlarken, bu başarının devamını arzu ediyorum. Bu çerçevede Fujitsu’nun dünya çapında kanala ilişkin beklentileri ve hedefleri doğrultusunda oluşturduğu ve önemli fırsatlar sunan Select Partner Programı’nı ülkemize getirmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz”.

İlk kez Türkiye’nin de içinde yer aldığı CEMEA&I ülkelerinde duyurulan Select Partner Programı, ile Fujitsu, Dinamik BT Altyapıları vizyonu doğrultusunda her sektörden ve her ölçekteki kuruma gelişmiş teknolojiler ve çözümleri ile önemli avantajlar sunuyor. Belli uzmanlıklara sahip iş ortaklarına sertifikasyon hizmeti sağlayan bu programın kanaldaki tüm iş ortaklarını, Fujitsu’nun kurumsal kültürü ile güçlü bir şekilde kucaklaması ve her açıdan desteklemesi hedefleniyor.
İş ortaklarının sıcak buluşmasına sahne olan gecede Intel Genel Müdürü Çiğdem  Ertem de bir konuşma yaptı. Ertem, şunları söyledi: “İş ortağımız Fujitsu’nun büyüme performansı,  Intel olarak bizleri de mutlu ediyor. Fujitsu ve Intel arasındaki işbirliğinin pazarda doğru ve etkili bir sinerji yarattığını düşünüyoruz. Intel’in en yeni işlemcilerini kullanan PRIMERGY sunucu modelleri, LIFEBOOK dizüstü bilgisayarları ve CELSIUS iş istasyonları gerek yüksek performansları, gerekse gelişmiş tasarımlarıyla, profesyonel yöneticilerin hedef sahası içinde yer alıyor. Fujitsu’nun zengin ürün ailesinin yanı sıra kanalda yarattığı heyecanı da ilgiyle izliyoruz. Fujitsu’nun, değerli iş ortakları ile, günümüzün zorlu ekonomik şartlarına rağmen bilişim sektörünün geleceğine ilişkin olumlu beklentileri artırdığı kanısındayım. Bugün sizlerle biraraya gelmemize vesile olan Fujitsu’ya teşekkür ederiz. ”.

Fujitsu kanalda % 300 büyüdü

31 Mart 2010 itibarıyla son mali yılında, kanal iş hacminde % 300 oranında büyüme gösteren Fujitsu, Dinamik BT Altyapıları vizyonu doğrultusunda pazara sunduğu PRIMERGY sunucu ailesi, ETERNUS veri depolama sistemleri ve Partner Assembly Line tesislerinde Türkiye’de üretimini gerçekleştirdiği PC’ler ile önemli bir fark yarattı.

KOBİ’lerden büyük ölçekli şirketlere ve Bulut platformlarına kadar hemen her yerde sınır tanımayan ölçeklenmesi ile dikkat çeken Intel-tabanlı PRIMERGY sunucu ailesinin pazar performansı inanılmaz boyutta gerçekleşti. PRIMERGY ailesi, Türkiye sunucu pazarında geçen yıl yaklaşık üç kat büyürken, en yakın rakibine oranla büyüme hızı yedi kat olarak gerçekleşti.

Veri depolama alanında EMC ve NetApp işbirliğinin yanı sıra kendi markası ETERNUS ürünlerinin ortaya çıkardığı sinerji, bu pazarda Fujitsu varlığını giderek güçlendirdi. Özellikle ürün çeşitliliği ve doğru fiyatlandırma, Fujitsu Türkiye’ye grup içinde Avrupa’nın Veri Depolamada En Hızlı Büyüyen Ülkesi konumunu kazandırdı.

Son bir yılda güçlü rakiplerine rağmen, Fujitsu Türkiye’nin projelerdeki başarılarıyla, kamu ve iş dünyasından çok sayıda önemli kurum ve kuruluş yeni müşteri portföyüne katıldı. Fujitsu PC, notebook, Tablet PC ve iş istasyonları gibi istemci ürünlerde de iyi bir yılı geride bıraktı.

Fujitsu Oscar Ödülleri

Fujitsu iş ortaklarının buluştuğu ve yeni dönem stratejilerinin tartışıldığı gecenin bir başka sürprizi de Fujitsu Oscar Ödülleri oldu. Yıl içinde gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalarla Fujitsu’nun büyümesinde katkısı olan iş ortakları ve Fujitsu çalışanları, 2009-2010 dönemi için çeşitli kategorilere göre ödüllendirildi.

Yılın En Başarılı İş Ortakları:
Fujitsu Ciro Şampiyonu: Ada Mühendislik / En Hızlı Büyüme Gösteren İş Ortağı: Matris / PRIMERGY Ciro Şampiyonu: Plantek / CELSIUS Ciro Şampiyonu: Teknopark / ETERNUS Ciro Şampiyonu: Fastcom / NetApp Ciro Şampiyonu: Datacore / Yılın Fujitsu Yatırımcısı: Entegres / En İyi Çözüm Merkezi: 4S / En Başarılı Sistem Entegratörü:
Siemens IT Solutions and Services.
Yılın En Başarılı Yöneticileri:
Fujitsu Ciro Şampiyonu Şatış Yöneticisi:
Tülay İlhan / Kamuda En Fazla İş Geliştiren Fujitsu Satış Yöneticisi: Ali Nihat Kök / En Çok Proje Geliştiren Satış Yöneticisi: Ahmet Aydın / En Çok Çözüm Geliştiren Teknik Yönetici:
Sertaç Pamukçu.
Yılın En Başarılı Dağıtımcıları:
Fujitsu En Katma Değerli Distribütörü: Datagate / Fujitsu İstemci Ciro Şampiyonu: Albim.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle