GeriTeknoloji Dijital film ve animasyon programı başlıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dijital film ve animasyon programı başlıyor

İstanbul SAE Enstitüsü'nde Dijital Film ve Animasyon Programı için ön kayıtlar başladı.

SAE Enstitüsü’nün İstanbul okulunda, digital film ve animasyon programı başlıyor. Film yapım süreçleri ve animasyon uygulamalarına dair kapsamlı bir eğitimin verileceği program, Eylül ayında başlayacak. Benimsemiş olduğu “uygulamalı öğrenim” stratejisi ile öğrencilerine kuramsal ve teknik bilgilerin yanı sıra, en gelişmiş teknolojilere sahip stüdyolarda pratik yapma olanağı da sunan İstanbul SAE Enstitüsü, film ve televizyon dünyasına adım atmak isteyen öğrencilerini yeni eğitim programında ağırlamaya hazırlanıyor.

1976 yılında kurulan SAE (Sound of Audio Engineering) Enstitüsü halen beş kıtada 26 ülkede 15.000’in üzerinde öğrenciye medya eğitimi vermektedir. Medyanın farklı alanlarını içeren dört farklı eğitim programıyla, sektöre pek çok iş süreci tecrübesine sahip kişi yetiştiren SAE Enstitüsü, Eylül ayında açacağı Digital Medya ve Animasyon Programı ile film endüstri sektörünün taleplerine tam uyum gösteren bir öğretim programı sunuyor.

Öğrencilerine tam zamanlı ve yarı zamanlı olmak üzere iki farklı öğretim programı imkanı sunan İstanbul SAE Enstitüsü, film prodüksiyonlarının tüm aşamalarını ve üç boyutlu anismasyon çalışmalarını içeren ders içerikleriyle sektörün farklı alanlarında çalışma imkanı sağlayacak bir eğitim veriyor. Seçilen programa göre yarım gün ya da tam gün olarak, alınacak bilginin denenmesine dayalı eğitimlerin yüzde sekseni uygulama ağırlıklı olacak. Film prodüksiyonu aşamaları hakkında detaylı bilgilerin aktarılacağı derslerde öğrenciler temel kamera eğitimi, temel ışık eğitimi, temel montaj teorileri, temel senaryo dinamikleri ve yazım teknikleri, kurgu teorisi, senaryo resimleme(storyboard), temel bilgisayar, sinyal ve resim işlemlerini içeren teorik bilgileri aldıktan sonra, gerek bireysel gerekse gruplar halinde en modern cihazlar ve yazılım gereçleriyle hazırlanan stüdyolarda yaptıkları alıştırmalarla bilgilerini pekiştirme şansı yakalayacaklar.

Digital Film ile ilgili pek çok yazılım bu programda…

Digital Film ve Animasyon programında temel prodüksiyon aşamalarının yanısıra Dijital İçerik Yaratımı (Digital Content Creation) konusunda da ciddi bir eğitim veriliyor. Temel tasarım, 3D animasyon, kamera ve ışık kullanımı, kurgu teorisi, senaryo yazımı, set seminerleri ve yeşil ekran (green screen) kullanımı hakkında kapsamlı verilen dersler bu konuların uygulandığı Adobe Flash, Photoshop, Final Cut, After Effects, DVD Studio, Maya programlarının kullanımını öğreterek, sektörün taleplerine tam uyum gösteren adaylar yetiştiriyor.

Sinema ve film kuramları hakkında da eğitim alınan programda sinema tarihi, temel film akımları, Türk sinema tarihi, film analizi konularının yanı sıra, reklam, müzik videosu, yayın teknolojileri ve üç boyutlu yayınlar konularında da dersler alan öğrenciler, mezun olduklarında film ve televizyon endüstrisinin bütün alanlarında çalışma şansı elde edecekler.

Sürekli güncellenen ders programı, endüstriden gelen başarılı öğretim üyeleri ve uluslararası alanda ileri gelen konuk eğitmenleri ile gerçekleştirilen kuramsal dersler ve modern, zengin donanımlı, en gelişmiş teknolojilere sahip stüdyolarda gerçekleştirilen uygulama çalışmaları ile öğrencilerine çok yönlü bir eğitim sunan Sae istanbul Enstitüsü, programlara başlarken her öğrencisine gereken uzmanlık yazılımları yüklü kişisel bir Apple Macbook vererek mobil çalışmayı da destekliyor.

Yüksek Lisans ve Master Yapma Şansı…

Digital Film ve Animasyon programını tamamlayan öğrenciler SAE diploması almaya hak kazanırlar. Öğrenimlerini bir sonraki seviyeye taşımak isteyen SAE öğrencileri için Bachelor of Arts ve Master of Arts programları mevcuttur. 21 yaşını dolduran, İngilizce bilen ve SAE Digital Film ve Animasyon diplomasına sahip olan öğrenciler Londra Middlesex Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen BA ve MA programlarına katılarak akademik olarak kendilerini geliştirebilirler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle