GeriTeknoloji Cebinizde mobil sinyal gücünü görün
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cebinizde mobil sinyal gücünü görün

Cebinizde mobil sinyal gücünü görün
refid:21118290 ilişkili resim dosyası

Telefonunuzun ne kadar "çektiğini" tam olarak görmek ister miydiniz? İşte bunun en kolay yolu.

Mobil sinyalinizin tam olarak hangi seviyede olduğunu ve neden bir çubuk görmenize rağmen çağrı yapamadığınızı merak ettiniz mi? Bu bilgiyi iPhone'unuzda görmeniz mümkün, üstelik jailbreak'li bir cihaza da ihtiyacınız yok.

Küçük bir ince ayar ile sol üst tarafta gösterilen mobil sinyal göstergesini çubuk yerine rakam olarak göstermeniz mümkün. Bu rakamı görmeniz, hemen hemen hiç sinyal alamadığınız yerlerde işinize yarayabilir ve bu rakam sayesinde duracağınız yeri belirleyebilirsiniz. Desibel cinsinden gösterilen sayı, ne kadar küçük olursa aldığınız sinyal o kadar güçlü demek oluyor.

Mobil sinyal seviyesinin iPhone'unuzda rakam olarak göstermek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli. Bu işlemi geri almanız da tamamen mümkün.

1. *3001#12345#* numarasını çevirin ve çevir'e dokunun.

2. Alan testi moduna gireceksiniz. Sol üst tarafta sinyal gücünü gösteren bir işaretçi göreceksiniz. Artık sinyal gücü çubukları ile sayısal değer arasında bu alana dokunarak geçiş yapabilirsiniz. Şimdi giriş düğmesine basarak uygulamadan çıkın. Özelliğin kalıcı olmasını istiyorsanız devam edin, ama merak etmeyin; bu işlemi geri alabilirsiniz.

3. "Kapatmak için kaydırın" çubuğunu görene kadar güç düğmesini basılı tutun. Cihazı kapatmayın.

4. Uygulama kapanana dek giriş düğmesini basılı tutun ve giriş ekranınıza geri dönün.

Bu işlemin ardından iPhone'unuzu yeniden başlatsanız dahi çubuk ve sayılar arasında geçiş yapabileceksiniz. Gördüğünüz sayı sıfıra ne kadar yakın ise sinyaliniz o kadar güçlü demektir.

Varsayılan çubuklara geri dönmek için şu adımları izleyin:

1. *3001#12345#* numarasını çevirin ve çevir'e dokunun.

2. Giriş düğmesine iki kez basın.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle