GeriTeknoloji Captain Marvel vizyona girdi, rekor üstüne rekor kırdı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Captain Marvel vizyona girdi, rekor üstüne rekor kırdı!

Captain Marvel vizyona girdi, rekor üstüne rekor kırdı!

Marvel'in son filmi Captain Marvel, 8 Mart tarihinde dünya genelinde vizyona girdi; Marvel filmi hayranlarının akın akın gittiği sinemalar dolup taşınca rekor da beraberinde geldi.

Avengers: Endgame öncesi vizyona giren ve serinin son halkası olan Captain Marvel, beklenenden büyük ilgi gördü. Dünya genelinde ilk haftasında 455 milyon dolarlık gişe hasılatı elde etmeyi başaran yapım, bu rakamın 153 milyon dolarlık kısmını sadece Kuzey Amerika'dan kazandı. Geri kalan 302 milyon dolar ise dünyanın geri kalanından elde edildi. Bir kadın kahramanın tek başına baş rolde olduğu ilk film olma özelliğini taşıyan Captain Marvel'ı izleyenlerin yüzde 45'i kadın seyircilerden oluşuyor.

Ancak Captain Marvel'ın tek başarısı bu değil elbette. Wonder Woman'ı geride bırakarak bir kadın tarafından yönetilen filmler arasında en iyi hafta sonu açılışı rekorunu ele geçiren Captain Marvel, ayrıca Black Panther'i (372 milyon dolar) geçerek en iyi ilk hafta performansına ulaştı.

Captain Marvel vizyona girdi, rekor üstüne rekor kırdı

Captain Marvel'ın şu aşamada artık 1 milyar dolar hasılata rahatlıkla ulaşması bekleniyor.

Xiaomi Redmi Note 7’yi inceledikÇinli telefon üreticisi Xiaomi’nin yeni oyuncağı Xiaomi Redmi Note 7, Mobil Dünya Kongresi’nde dikkat çeken telefonlardan biri oldu.Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk Barselona'dan bildiriyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle