GeriTeknoloji BlackBerry Storm'dan detaylar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BlackBerry Storm'dan detaylar

BlackBerry Storm'dan detaylar
refid:10116491 ilişkili resim dosyası

iPhone rakiplerinden BlackBerry Storm, sonbaharda satışa sunulacak. Tüm detayları ise burada.

Vodafone Grubu, Verizon Wireless ve RIM (Research In Motion) yeni BlackBerry® Storm™ modelinin bu sonbaharda Avrupa, Hindistan, Avustralya ve Yeni Zelanda'da Vodafone müşterilerine, ABD'de ise Verizon Wireless müşterilerine özel olarak sunulacağını açıkladı.

Hem bireysel hem de kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlanan akıllı telefon BlackBerry Storm, BlackBerry®'nin sahip olduğu iletişim gücünü, global bağlantı ağını ve kişisel kullanımda sağladığı avantajları, dokunmalı arayüzü son derece kullanışlı hale getirerek, yazı yazmada kolaylık sağlayan, devrim yaratacak dokunmatik ekran teknolojisiyle birleştiriyor.

Teknik özellikleri:

Gerçek bir klavye gibi tepki veren, dünyanın ilk "tıklanabilir" dokunmatik ekranına sahip BlackBerry Storm, aynı anda tek ve çoklu dokunuşları takip ederek etkin olarak dolaşım sağlıyor.

- Kullanıcıların Microsoft® Word, Excel ve PowerPoint dosyalarını doğrudan ekranda düzenleyebilmelerini sağlayan, hazır yüklenmiş DataViz® Documents to Go®.

- Değişken zoom'lu, otomatik netleştirmeli ve video kaydederken sürekli aydınlatma sağlayan güçlü flaşa sahip 3,2 megapiksellik fotoğraf makinesi.

- Lokasyon bazlı uygulama ve servisleri destekleyen ve fotoğraflara çekildikleri yerin koordinatlarını ekleyen (tümleşik) uydu bağlantılı yer tespit sistemi (GPS).

- Cihaz üzerindeki 1 GB'lık hafıza kapasitesine ek olarak 16 GB'a kadar ek hafıza kapasitesi sağlayan microSD™/SDHD hafıza kartı yuvası.

- Tam ekran konumunda filmleri pürüzsüzce gösterebilen, resimleri ve slayt gösterilerini çabucak görüntüye getirebilen ve tüm bir müzik koleksiyonunu kolayca yönetebilen medya oynatıcı. Parça listeleri doğrudan cihaz üzerinde oluşturulabilir. Kablolu kulaklık veya harici hoparlörlerle dinlenecek müzik için "Lounge", "Jazz" ve "Hip Hop" dahil 11 çeşit filtre ayarı bulunan equalizer.

- 3,5 mm'lik stereo kulaklık fişi yuvası, Bluetooth® stereo audio profili (A2DP/AVRCP) ve özel maksatlı ses şiddeti kontrol desteği.

- Köşeleri yuvarlatılmış, ince, zarif, arka yüzü paslanmaz çelikten gövde. Geniş (3,25 inç / 8,3 cm) cam ekranı çerçeveleyen kromaj. 184 ppi'de 480 x 360 olağanüstü çözünürlükle gözü okşayan net, canlı ve aydınlık ekran.

- Ortamın ışık şiddetini ölçerek ekranın parlaklığını ideal izlemeyi sağlayacak şekilde ayarlayan ışık algılayıcı. Kullanıcının cihazı döndürerek uygulamaları ekranda düşey veya yatay konumda görüntülemesini sağlayan hareket algılayıcı.

- Sökülüp takılabilen ve şarj edilebilen 1400 mAh pil ile 3. nesil şebekelerde yaklaşık 6 saatlik konuşma süresi ve 15 günlük bekleme süresi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle