GeriTeknoloji Apple'ı yıkan karar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple'ı yıkan karar

Apple'ı yıkan karar
refid:19702952 ilişkili resim dosyası

Apple Samsung'la uğraşmaya dalmışken, patent haklarını ihlal ettiğini öne sürdüğü Motorola'ya karşı açtığı davayı kaybetti.

Apple, kendisine çok para kazandıran iPhone ve iPad'i korumak için herşeyi yaptığı biliniyor. Bu uğurda patent savaşlarına girip Samsung'u bir kum torbası olarak kullanmak istediği de bilinen bir gerçek. Patent savaşında bazen kazanan, bazen de Samsung'a kaybeden Apple'a asıl darbe, bu kez Motorola'dan geldi.

Apple, Motorola'nın Droid ailesi ürünlerinde kendine ait 3 patenti ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmıştı. Ancak ABD Uluslarası Ticaret Komisyonu, İdare Hukuk Yargıçlarının yürüttüğü davada Motorola'nın Droid ailesinin Apple'ın bu üç patentini  ihlal etmediği yönünde karara vardı.

Peki neydi bu 3 patent? Yakınlık algılamayı sağlayan bir yazılım, dokunmatik ekrana birden farklı noktadan dokunabilme yeteneği ve bilgisayara program yükelemeden dosya aktarımı...

Karardan sonra Motorola cephesinden yapılan ilk açıklama şu şekilde oldu: "Biz Motorola Mobility ailesi olarak verilen bu karadan çok memnunuz. Motorola Mobility yıllar boyunca yeni teknolojiler geliştirmek ve fikri mülkiyet portföyü oluşturmak için büyük çabalar sarf ettik. Kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkaran geliştericilerimizle gurur duyuyoruz."

Apple'dan ise henüz bir açıklama gelmiş değil...

GELECEĞİN 50 CEP TELEFONU


Yorumları Göster
Yorumları Gizle