GeriTeknoloji Apple'ı şoke eden cihaz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  22
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple'ı şoke eden cihaz

Apple'ı şoke eden cihaz
refid:13629415 ilişkili resim dosyası

Bu kez Çinliler Apple'ı kopyacılıkla suçladı. İşte iPad'e oldukça benzeyen Çinli tablet PC...

İŞTE APPLE'IN MERAKLA BEKLENEN iPAD'İNDEN FOTOĞRAFLAR

Çarşamba günü gerçekleştirilen panelde dünyaya tanıtılan Apple'ın yeni tablet bilgisayarı iPad, teknolojide yeni bir dönemin kapılarını açarken, Çin'den gelen bir haber büyük şaşkınlık yarattı.

Kopya cihazlarıyla bilinen ve sektörün önde gelen isimlerin ürünlerini birebir kopyalayan Çinliler, bu kez de iPad'in bir benzerini yaptı. Ancak Çinliler bu kez önce davrandı; zira iPad henüz satışa dahi sunulmamışken, Shenzhen Great Loong Brother Industrial Co. isimli Çinli şirket, 6 aydır iPad'e oldukça benzeyen bir cihazı kullanıcılarına satıyor.  

İşin ilginç yanı, bu kez kopyacılıkla suçlanan Çinliler değil, iPad'in mimarı Apple oldu. Şirketin yöneticilerinden biri olan Huang Xiaofang, AFP'ye verdiği demeçte Apple'ın neden böyle bir şey yaptığına ve kendi ürünlerini kopyaladıklarına anlam veremediğini açıkladı.

Geçen yıl Ağustos ayında Çin'de satışa sunulan ve iPad'i fazlasıyla andıran P88 isimli cihaz, yine geçen yıl Berlin'de gerçekleştirilen Internationale Funkausstellung tüketici elektroniği fuarında adını duyurmuştu.

P88'in üretici olan şirketten yapılan açıklamaya göre, iPad'e göre daha büyük bir ekrana sahip olan cihaz, daha hızlı bir işlemciye, daha büyük bir hafızaya ve iPad'den farklı olarak USB port'una da sahip.

Ancak 10 saatlik batarya ömrüne sahip olan iPad'e göre P88'in batarya ömrü 1,5 saati geçmiyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle