GeriTeknoloji Apple pazar payını ikinci el arttırmaya çalışacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple pazar payını ikinci el arttırmaya çalışacak

Apple pazar payını ikinci el arttırmaya çalışacak
refid:23472208 ilişkili resim dosyası

Apple ellerindeki iPhone 4 ve 4S s telefonları iPhone 5'le değiştirmek isteyenlerin telefonlarını satın alacak. Bloomberg'ün haberine göre Apple daha sonra aldığı telefonları gelişmekte olan yaklaşık 50 ülkede kendi garantisiyle satacak.

Samsung'a pazar kaptıran Apple'ın satışlarını artırabilmek için  eski i Phone'larını,  i Phone 5'le değiştirmek isteyenlerin ellerindeki telefonları alma kararı verdiği belirtiliyor.

Resmen açıklanması bile telefon değiştirme projesi için Apple'ın dağıtım şirketi Star ile anlaştığı belirtiliyor. Ancak Apple tarafından satın alınacak ikinci el telefonlar ABD pazarında satılamayacak. Gelişmekte olan 50 ülkede satılabilecek ikinci el telefonlara ilginin yoğun olacağı tahmin ediliyor. Bunu ikinci el Mercedes otomobillere olan büyük ilgiye benzeten Apple yöneticilerinin gelir düzeyi düşük gelişmekte olan ülkelerde iPhone sahibi olmak isteyen önemli bir müşteri kitlesi olduğunu tahmin ediyor.

Bugüne kadar ikinci el akıllı telefon pazarıyla ilgilenmeyen Apple'ın,  satışların yavaşlaması ve Mayıs ayında Samsung'ın ABD'de en çok satan marka olması üzerine bu kararı aldığı belirtiliyor. Eylül ayından bu yana  hisseleri yüzde 38 değer kaybeden Apple son çeyrekte 37.4 milyon adet iPhone sattı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle