GeriTeknoloji 2,5 inç diskler büyüyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2,5 inç diskler büyüyor

2,5 inç diskler büyüyor
refid:12169213 ilişkili resim dosyası

Sabit disk devlerinden Western Digital, 2,5 inçlik disklerde çıtayı bir üst seviyeye çıkarıyor.

2,5 inçlik taşınabilir disklerin depolama alanında artış meydana geliyor. Bu disk segmentindeki 500 GB sınırı sabit disk üreticisi Western Digital'in adımıyla aşılacak. Firma dünya çapındaki 2,5 inçlik form faktörüne 750 GB ve 1 TB depolama alanı yerleştirmeyi başaran üretici oluyor. Haberin kaynağı Winfuture.

"Blue Scorpio" serisinin iki yeni üyesi kısa bir süre sonra piyasaya sürülecek. Yurtdışı fiyatları ise şu şekilde: 750 GB'lık sürüm yaklaşık 200 Dolar, 1 TB'lık sürüm yaklaşık 290 Dolar.

Western Digital'in yeni 2,5 inçlik disk serisinin notebook'larda kullanımını engelleyen bir durum söz konusu: Notebook'larda kullanılan standart 2,5 inçlik disklerin yüksekliği 9,5 mm iken, Blue Scorpio'ların yüksekliği 12,5 mm. Elbette bu durum, yeni serinin taşınabilir disk olarak kullanımını engellemeyecek.

Bir firma sözcüsünün bildirdiğine göre her iki disk modelinin de veri transfer oranı 3 GBit/s. Ayrıca sözcü, yeni tanıtılan disklerin elektrik kullanımı konusunda daha tasarruflu olacağını da söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle