Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
27 Ağustos 2015 Perşembe 22:24

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Teknoloji Haberleri

"Sakın iPhone 4 almayın!"

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
16 Temmuz 2010
Sakın iPhone 4 almayın!
Ve sonunda bu da oldu; almak isteyenlere "Sakın iPhone 4 satın almayın" uyarısı geldi.

iPhone 4'ün bitmek tükenmek bilmeyen anten tartışmasına son cevap ABD'nin Tüketici Raporundan geldi: "Biz iPhone 4'ü tavsiye etmiyoruz."

Tüketici Raporları sorumlularından Mike Gikas; "Mühendislerimiz gereken bütün testleri iPhone 4 üzerinde denedi ve ne yazık ki sonuç olumsuz" dedi. Elinizin, telefonun sol üst tarafıyla yani antenin olduğu bölgeyle teması halinde, çekim gücünde gözle görülür bir düşüş oluyor. Bu düşüş o kadar büyük ki konuşmanızın ortasında hattınız kesilebiliyor.

Yapılan testlerde mühendisler dışarı dünyaya tamamen kapalı bir sistem kullandı. Özellikle de herhangi bir radyo sinyalinden uzakta bir alan tercih edildi. En çok da çekim gücünün şebeke tarafından azaldığı yerlerde konuşmanın tamamen imkansız olduğu sonucu ortaya çıktı. Sonuçlardan emin olmak içinse aralarında; iPhone 3GS ve Palm Pre'nin de bulunduğu bir dizi farklı telefon da test edildi.


Nitekim iPhone 4 hariç, hiçbir telefonun sinyal gücünde gözle görülür bir düşüş belirlenmedi. Testler sonucundaysa bu soruna ufak ve garip de olsa bir sonuç bulundu. iPhone 4'ümüzün sol üst tarafına takacağımız koli bandı veya başka kalın, yalıtkan bir malzeme sayesinde yaşanan bu soruna bir çözüm bulabiliyoruz.

Gikas; "Her ne olursa olsun iPnone 4'ün bu soruna kökten bir çözüm bulması gerekiyor. Aksi taktirde bizden geçer not alamayacaklar ve ne yazık ki tüketicilere "iPhone 4 almayın" uyarısını yapmak zorundayız" dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: DÜNYANIN EN İYİ 20 CEP TELEFONU  Yorum Sayısı 3 / 22     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
hpm 900 16/07/2010 - 9:12
Böyle bir şey yok, sadece "probleminden dolayı tavsiye edemiyoruz" denmiş raporda. Diğer tüm özellikleri için de çok güzel değerlendirmeler yapılmış.
Çok İyi %20 İyi %20 Normal %20 Kötü %20 Beğenmedim %20
Murat SALTIK 16/07/2010 - 8:40
Iphone 15G çıkarsa, ona bi bakılabilir, o da şey için, o anki rakiplerinin ne kadar iyi olduğunu görmek için :))

yaw arkadaş 3G'si neydiki 4G'si ne olsun. Ama bizim millet gider yine alır, koyar masanın üstüne, balon programını çalıştırır, çakmak programını çalıştırır :)))

yapmayın daa
Çok İyi %21 İyi %18 Normal %20 Kötü %21 Beğenmedim %18
Cumhur Genc 16/07/2010 - 0:40
ben ismarladim 3 hafta sonra 4 serisi geliyor.Daha gelir gelmez bitmis.
Çok İyi %20 İyi %20 Normal %19 Kötü %19 Beğenmedim %19
Bu haberin diğer yorumcuları
DENİZ VARLIK
BiLiN MeYeN
mehmet sadık
Lara Ramazzotti
Omer K Kocaoglu
said adiguzel
yildirim hurriyet
suat sabri
muzaffer doğan
Kubilay Han
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 22     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH