TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ'da geri dönüşümde yeşil kafes dönemi

DHA
29.03.2017 - 14:45Son Güncelleme :
DHA

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ'ın merkez Süleymanpaşa İlçe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, değişikliği gittiği çöp konteynerlerinin ardından geri dönüşümde de yeşil kafesleri devreye soktu.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından şehrin dört bir yanında yer altı yüksek hacimli ya da yer üstü modern konteynerler devreye sokulurken kağıt, karton, metal, plastik ve cam atıkların toplandığı geri dönüşüm kutularının yerine yüksek hacimli geri dönüşüm kafesleri yerleştirmeye başladı. Eski geri dönüşüm kutularının çöp kutuları ile benzer özellikte olması ve vatandaşların geri dönüşüm kutularını çöp sanarak tüm atıklarını atmaları üzerine yapılan değişiklikte ilk olarak 12 adet yeşil kafes şehrin yoğun olarak kullanılan bölgelerine yerleştirildi. Öte yandan yeşil kafeslerin dağıtımına devam edileceği belirtilirken vatandaşların kağıt, karton, metal, plastik ve cam atıklarını geri dönüşüm kafeslerine atarak geleceğe sahip çıkmaları istenildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ'da geri dönüşümde yeşil kafes dönemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 14 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ'da geri dönüşümde yeşil kafes dönemi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı