TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ Halk Sağlığı Personeli Pembe Giyerek Meme Kanserine Dikkat Çekti

IHA
28.10.2015 - 12:38Son Güncelleme :

TEKİRDAĞ HALK SAĞLIĞI PERSONELİ PEMBE GİYİNEREK MEME KANSERİNE DİKKAT ÇEKTİ

IHA

Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürlüğü personeli, pembe giyerek meme kanserine dikkat çekti.
1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı dolayısıyla Tekirdağ’da çeşitli etkinlikler düzenlenerek meme kanserine dikkat çekiliyor. Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürlüğü ve bağlı birimler de bu kapsamda pembe giyerek meme kanseri konusunda farkındalık oluşmasını sağladı.
Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada kanser konusunda toplumda farkındalık sağlanması ve toplum bilincinin geliştirilmesinin, kanserle mücadelede en etkili yöntemlerin başında geldiği belirtilerek, "Bakanlığımız ve tüm dünyada 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı olarak geçmekte kansere karşı farkındalığı arttırmak için çalışmalar yapılmaktadır. Bu nedenle Müdürlüğümüz ve bağlı birimlerimizde kurumumuzda çalışan bütün mesai arkadaşlarımızla pembe giyinerek meme kanseri konusunda farkındalık oluşmasını sağladık" denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ Halk Sağlığı Personeli Pembe Giyerek Meme Kanserine Dikkat Çekti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ Halk Sağlığı Personeli Pembe Giyerek Meme Kanserine Dikkat Çekti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı