ANKARA HABERLERİ

Tedavi için gittiği hastane hasta dayağı yedi

DHA
28.03.2016 - 17:04Son Güncelleme :
DHA

Hasan POLAT/KAZAN(Ankara), (DHA)- ANKARA'nın Kazan ilçesinde oturan, ancak temizlik takıntısı nedeniyle ailesi tarafından Hacettepe Hastanesi Psikiyatri bölümüne yatırılan 1 çocuk annesi 42 yaşındaki Gülşen Bakır, iddiaya göre hava almak için çıktığı hastane koridorunda 17 yaşındaki E.Y. adlı bir başka hastanın saldırısına uğrayıp, az daha gözünden oluyordu.
Saldırı olayı, 26 Mart Cumartesi günü akşam saatlerinde Hacettepe Hastanesi Psikiyatri Bölümünde meydana geldi. Hastane koridorunda Gülşen Bakır'ın yanına yaklaşan E.Y. iddiaya göre aniden boğazını sıkarak tükenmez kalemi her iki gözüne saplamaya çalıştı. Çığlıklar üzerine diğer hastaların araya girmesiyle güçlükle kontrol altına alınan saldırgan E.Y. odasına götürülürken saldırıya uğrayan Gülşen Bakır ise tedavi altına alındı. Temizlik takıntısından dolayı yaklaşık bir aydır hastanede tedavi gören Gülşen Bakır'ı Pazar günleri izinli olarak hastaneden çıkarmak için giden Yusuf Bakır, eşinin saldırıya uğradığını hastaneye gittiği sırada öğrendi. Bir doktor tarafından çarılan Yusuf Bakır, "eşiniz başka bir hasta tarafından saldırıya uğradı. Panik yapılacak bir durum yok, sadece gözlerinde hafif morartılar oluştu" dedi. dediğini ifade etti.
Karşılaştığı manzara karşısında şok olduğunu belirten Yusuf Bakır, çevresinde morluklar oluşan eşinin gözlerini açamadığını belirterek, doktorun kendisine söylediği ile eşinin başına gelen olayın farklı olduğunu belirtti. Eşinden ayrıntıları öğrenen Yusuf Bakır, saldırganın yan odada kalmaya devam ettiğini ve hiçbir güvenlik önleminin olmadığını belirterek, eşinin çok korktuğunu belirterek, kendisini hastaneden biran önce çıkartmasını istediğini belirtti. Hastanenin kendileriyle ilgilenmediğini de belirten aile., hastanın gözlerinden kan damladığı halde acile götürdüklerini, ancak uzun süre ilgilenmediklerini iddia etti.
Hastanede hiçbir güvenlik önleminin olmadığını belirten Yusuf Bakır, şikayetçi olmak üzere rapor almak için kendilerini akşama kadar oyaladıklarını ve raporun iki defa düzenlendiğini iddia etti.
Kızın başına gelenleri göz yaşları içinde anlatan 65 yaşındaki anne Münevver Coşkun ise, "Kızımın temizlik takıntısı rahatsızlığı vardı. Kızımı o halde görünce paralandım oralarda, dayanamadım. Ben anneyim, iyi olmasını bekledim ben. Çok ta iyi olmuştu. Şimdi ne olacak?. Hastaneden ve saldırgandan şikayetçiyim" dedi.
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tedavi için gittiği hastane hasta dayağı yedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 17 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tedavi için gittiği hastane hasta dayağı yedi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı