Dünya Haberleri

DÜNYA

  Tecavüzcüsünü cep telefonuyla kaydetti

  Hürriyet Haber
  23 Mayıs 2017 - 08:14Son Güncelleme : 23 Mayıs 2017 - 08:53

  Bir genç kız, kendisine yapılan acımasız tecavüz girişimini cep telefonu kamerasıyla kaydetmeyi başardı ve tecavüzcünün yakalanmasına yardım etti

  18 yaşındaki öğrenci Lillian Constantine, İngiltere'nin Kent şehrinde evine doğru yürürken saldırıya uğradı. Cesur genç kızi kendisine tecavüz etmeye çalışan adamın görüntülerini, cep telefonuyla kaydetmeyi başardı. İki dakika 47 saniyelik videoda genç kız, saldırganıyla çığlık çığlığa boğuşuyor ve ona durması için yalvarıyor.

  BU BİR İLK
  İlk kez biz kurban, kendisine tecavüz etmeye çalışan kişinin görüntülerini kaydetmeyi başarıyor.
  Lillian'ın dehşet anlarını kaydedebilmesinin sebebi ise, o sırada telefonundaki el feneri uygulamasıyla ışık tutarak yolu görmeye çalışıyor olması. Genç kız, bu sayede "kayıt" tuşuna zaman kaybetmeden ulaşabilmeyi başarmış.

  YANMAYAN SOKAK LAMBASININ ALTINDA SALDIRDI
  34 yaşındaki Ashraf Miah, genç kıza belediyenin tasarruf etmek macıyla kapattığı bir sokak lambasının altına saldırdı.
  Polis, Bangladeşli paket servis elemanının görüntülerini inceledi. Videodaki bozuk görüntüler taranarak adamın eşkali belirlendi.
  Yasadışı göçmen, 13 buçuk yıl hapis cezasıan çarptırıldı.

  "İYİ Kİ BAŞARDIM"
  Büyük bir cesaret göstererek saldırıyı kaydetmeyi başaran Lillian Constantine, "İyi ki kayıt yapmayı başardım. Yoksa benim başıma gelenler bir başkasının başına da gelebilirdi" dedi.
  Kaynak: Posta

  Tecavüzcüsünü cep telefonuyla kaydetti

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı