Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  TAV’ın yöneticisini otoparkçı vurdurmuş

  07 Temmuz 2006 - 00:00Son Güncelleme : 07 Temmuz 2006 - 15:27

  TAV Havalimanları Holding AŞ’nin Ticari İşler Direktörü Eda Özelmas’ın, Atatürk Havalimanı otopark işletmesinde yolsuzluğunu tespit ettiği ve sözleşmesini iptale hazırlandığı G.B’nin talimatıyla vurulduğu ortaya çıktı. Otoparkçı G.B. ve tetikçi dahil 12 kişi gözaltına alındı.

  POLİS, TAV Havalimanları Holding AŞ Ticari İşler Direktörü Eda Özelmas’ı biri sol, ikisi de sağ bacağına isabet eden kurşunlarla yaralayanları tespit etmek için, havalimanından eve gidişi sırasında geçtiği noktalardaki baz istasyonlarından gelen telefon verilerini incelemeye aldı.

  Polis, inceleme sonunda Özalmas’ın takip edildiğini saptadı ve baz istasyonunda belirlenen telefon numarasının B.E. adlı bir kişiye ait olduğunu belirledi. Bu kişinin telefon trafiğini sorgulayan polis, Atatürk Havalimanı’nın otopark işletmesini yapan G.B’ye ulaştı. Eda Özelmas’ın vurulma emrini verdiği iddia edilen G.B, tetikçi M.S. ile çetenin diğer üyeleri B.E, F.B, M.E, C.D ve Y.K’nin de aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

  İddiaya göre, Atatürk Havalimanı’nda otopark işletmesinden sorumlu olan ve aylık 3 bin YTL ücretle çalışan G.B, otopark gelirlerinde yolsuzluk yapıyordu. Bunu tespit eden Eda Özelmas’ın G.B. ve adamlarının sözleşmesini iptal etmeye hazırlanması üzerine gözdağı vermek için yaralama olayının planlandığı kaydedildi. Eda Özelmas’ın yaralanma olayının ardından kısa bir süre sonra otopark sorumluluğundan adamları ile birlikte istifa eden G.B’nin TAV’ın CEO’su Sani Şener’i vurmaya hazırlandığı kaydedildi. Yaralama olayının azmettiricisi olduğu bildirilen G.B’nin Beykoz’da bir villa ile İstanbul’un gözde semtlerinde 4 evinin bulunduğu kaydedildi.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 7 Yorum }
  • must afa 7.7.2006 11:56:54
   bu tür adamlara ceza vermeyip yarısını dışarda bırakırsanız iki gün sonra yine saldırırlar
  • Otoparkçı iktidarda 7.7.2006 11:49:24
   Hükümet 1001 gece masallarına devam ediyor. İstanbul'u yaşanmaz hale getiren başlıca nedenlerden birisi de otoparkçılar
  • Ahmet S 7.7.2006 11:18:05
   Iddia ediyorum bu isi yapanlar bu isten hic bir zarar görmeden ellerini kollarini sallaya sallaya dolasacaklardir.
  • KORKUT KOLERKILIC 7.7.2006 10:47:35
   ADAMA BAK AYLIK 3 MILYAR MAASI YETIRMIYOR, BIR DE YOLSUZLUK YAPIYOR.BIZ OLMUSUZ DE HABERIMIZ YOK.ARTIK NAMUSLU CALISMAK AYIP MI OLDU NE? ADAMA IS VERIYORSUN BIR DE CETE KURUYOR.BUNA YORUM YAPMIYACAGIZDA NEYE YAPACAGIZ.ATIN ICERI 10-15 YIL CETE KURMAKTANDA BAKALIM 3 MILYAR MAASI BEGENIRMI BEGENMEZMI ?
  • Hasan Ali Yücel 7.7.2006 10:44:50
   Mafya toplumun her kesimini tehdit eder hale gelmiş.
  • Adalet İstiyorum 7.7.2006 09:12:35
   Böyle adaletin olduğu ülkede böyleleri cirit atarlar Erkeklikmi yaptığınız göreini yapan bir kadına kurşun sıkmakla delikanlı adammı oluyorsunuz tabiki yatıp yatacağınız 3-5 ay içinde malum bu ülkede ceza sistemi yok sizin gibiler 2-3 ay yatıp tekrar eski günlerinize ve özünüze dönüyorsunuz.
  Sayfa Başı
  Haberlerilber ortaylıkanat atkayaertuğrul özkökŞanlıurfaOperasyonPKKGökhan Gönül