BİTLİS HABERLERİ

Tatvan'da "Tarihe Yolculuk" projesi

AA / Servet Taşdemir
29.02.2016 - 14:18Son Güncelleme :
AA / Servet Taşdemir

BİTLİS (AA) - Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, köy öğretmeni ve doktor eşinin sponsor olduğu "Tarihe Yolculuk" projesiyle, 600 öğrencinin sinemayla buluşturulduğunu bildirdi.

Erkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, projesi kapsamında ilçe merkezi ve köylerdeki 16 okuldan 600 öğrencinin sinema heyecanı yaşadığını söyledi.

Yaşam Alışveriş Merkezi'ne getirilen öğrencileri, buradaki sinema salonunda Türkiye ve Japonya'nın dostluğunu pekiştiren "Ertuğrul 1890" filmini izlediğini belirten Erkan, şöyle konuştu:

"Projeyle köylerde yaşayan ve sosyal imkanı sınırlı olan öğrencilere böyle bir imkan sunduk. Öğenciler hem sinema etkinliğine katıldı hem de sosyal faaliyette bulunma imkanına kavuştu. Bundan sonrada özellikle köylerdeki öğrencilerimiz için bu tür etkinlikleri ve sosyal imkanları sunmaya çalışacağız. Projeye sponsor olan Yoncabaşı Köyü Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mihraç Kulu ile doktor eşi Abdul Rıdvan Kulu ve projeye katkı sunanlara teşekkür ediyorum."

Proje koordinatörü ve sponsoru Mihraç Kulu ise çocukların mutluluğunu ve sevincini görmenin her şeye bedel olduğunu belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Tatvan'da "Tarihe Yolculuk" projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tatvan'da "Tarihe Yolculuk" projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı