VAN HABERLERİ

Tatvan'da çevre yolu çalışmaları değerlendirildi

AA / Servet Taşdemir
26.02.2016 - 17:37Son Güncelleme :
AA / Servet Taşdemir

BİTLİS (AA) – Tatvan Belediyesince, çevre yolunun kamulaştırması ve arazi toplulaştırması çalışmaları hakkında toplantı yapıldı.

Tatvan Kaymakamı Murat Erkan başkanlığında yapılan toplantıda, Tatvan çevre yolu güzergahı boyunca yol inşaatı ve emniyet sahası tesis etmek amacıyla oluşturulacak koridorun yapım işlemleri, devam eden arazi toplulaştırılması çalışmaları sonrasında tamamlanması konusunda kararlar alındı.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, çevre yolu yapımına kısa zamanda başlayacaklarını belirterek, "Çevre yolunun ihale edilmesiyle ilgili ikinci toplantımızı gerçekleştirdik. Şuan özellikle sabah ve akşam saatlerinde yani trafiğin çok yoğun olduğu saatlerde çarşı merkezi çekilmez hal alıyor. Bu nedenle bu yol bizim için gereklidir. İnşallah aksilik çıkmaz. Bu yol Rahva bölgesinden başlayıp Küçüksu mevkinde Van yolu ile birleşecek" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Tatvan'da çevre yolu çalışmaları değerlendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 17 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tatvan'da çevre yolu çalışmaları değerlendirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı