KASTAMONU HABERLERİ

Taşköprü'de kan bağışında bulunanlara madalya verildi

AA / Mehmet Tuğcu
26.02.2016 - 14:35Son Güncelleme :
AA / Mehmet Tuğcu

KASTAMONU (AA) - Türk Kızılayı Kastamonu Kan Bağış Merkezi tarafından gönüllü kan bağışçılarına madalya verildi.

Belediye konferans salonunda gerçekleşen törene Taşköprü Kaymakamı Zafer Coşkun, İlçe Garnizon Komutanı İbrahim Coşkun, Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ve diğer ilgililer katıldı.

Kastamonu Kan Bağış Merkezi Müdürü Erdal Karagöz, burada yaptığı konuşmada, vatandaşlarda kan bağışı bilincinin her geçen yıl arttığını söyledi.

Bu yıl hedeflerinin 10 bin ünite kan toplamak olduğunu bildiren Karagöz, şöyle konuştu:

"Unutmamalıyız ki hastalarımızın ihtiyacı olan güvenli kanın sağlanabilmesi için en önemli kaynak, kan bağışında bulunacak vatandaşlarımızdır. Açıldığımız yıl Kastamonu merkez ve ilçelerindeki hastanelerde yaklaşık 8 bin 500 ünite kan kullanıldı. Bunun 6 bin 400 ünitesi ilimizden, kalan kısmı dışarıdan karşılandı. Bu yıl değerli destekçilerimiz sayesinde 10 bin ünite kan toplayarak Kastamonu merkez ve ilçelerindeki tüm hastanelerimizin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz."

Konuşmanın ardından düzenli olarak kan bağışında bulunan 8 kişiye bronz, 1 kişiye gümüş madalya verildi. Türk Kızılayı'na destek veren daire amirlerine ise teşekkür plaketi sunuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Taşköprü'de kan bağışında bulunanlara madalya verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taşköprü'de kan bağışında bulunanlara madalya verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı