KASTAMONU HABERLERİ

Taşköprü OSB’de İmzalar Atıldı

IHA
03.07.2015 - 22:25Son Güncelleme :

Taşköprü OSB'de kamulaştırma çalışmaları tamamlandı.

IHA

Geçtiğimiz ay Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan kamulaştırma kredisi onaylanan Taşköprü Organize Sanayi Bölgesi’nde kamulaştırma tamamlandı.
Geçtiğimiz yıl Şubat ayında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın programa alınacağının sözünü vermesi ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Mart 2014 tarihinde ki Kastamonu mitinginde Taşköprü OSB’nin hızlı bir şekilde tamamlanacağını belirtmesi ve konuyu takip etmesinin ardından gelinen noktada Taşköprü OSB’nin kurulacağı alanda arazisi bulunan vatandaşlara ödenecek olan 3 milyon 310 bin TL’lik kamulaştırma ücreti Taşköprü OSB’ye ait Halk Bankası Taşköprü Şubesi’nde ki banka hesabına aktarılmasının ardından tapu müdürlüğünde imzalar atıldı. Atılan imzaların ardından kamulaştırma ücretleri vatandaşların hesabına yatırılmaya başlandı.
“TAPU KAYITLARININ DEVRİ GERÇEKLEŞTİ”
Taşköprü Tapu Müdürlüğü’nde gerçekleşen programda Taşköprü OSB adına yetkili olan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan ve Başkan Yardımcısı Ceyhun Çorbacı ile parsel sahipleri arasında atılan imzalar ile OSB’deki kamulaştırma işlemi tamamlanarak tapu kayıtlarının Taşköprü OSB adına devri gerçekleştirildi.
Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Taşköprü OSB’deki kamulaştırmaların ülkemizde örnek düzeyde ve hızlı bir şekilde olmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, ilçenin geleceği için büyük önem arz eden Taşköprü OSB’nin kurulmasında hiçbir zorluk çıkarmayarak duyarlılık örneği gösteren parsel sahiplerine teşekkür etti.
Arslan, “Bundan sonraki işleyişin alt yapı inşaat işlemleri kapsamında imar planının hazırlanarak parselasyon işlemlerinin yapılmasının ardından talepte bulunan yatırımcılara bu alanların tahsisi yapılıp ilçemizde yeniden fabrika bacaları tütmeye başlayacaktır. En kısa sürede ilçemizde fabrika bacalarının yükselmesi için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” dedi.
Hüseyin Arslan, Taşköprü’de OSB’nin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Taşköprü OSB’de İmzalar Atıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 22 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taşköprü OSB’de İmzalar Atıldı haberi güncellenecektir.

KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı