ERZURUM HABERLERİ

Taşkesenligil’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 10:25Son Güncelleme :

FUAT TAŞKESENLİGİL

IHA

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, 92. Yıldönümünü kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı. Taşkesenligil, “Tüm Türkiye olarak el birliği ve gönül birliğiyle çalışmaya devam etmemiz, kardeşçe birbirimizi kucaklamamızın gerektiğine inanıyorum” dedi.
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajında Türkiye’nin her alanda daha çok gelişmesi ve büyümesi için el birliği ile çalışılması ve birlikteliğin daha fazla tesis edilmesi gerektiğini söyledi. Taşkesenligil, “Cumhuriyet, her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bir milletin ulusal bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur” dedi.
92. yılını kutladığımız Cumhuriyetin demokrasi, hukuk devleti, insan hakları, sosyal devlet gibi medeni ve çağdaş devletlerin ilkeleri ile taçlanarak dünyada saygın bir konuma geldiğini vurgulayan Taşkesenligil, şunları söyledi:
“Millet olarak el birliği ve gönül birliğiyle çalışmaya devam etmemiz, kardeşçe birbirimizi kucaklamamız, birbirimize kenetlenmemiz halinde çok daha güçlenerek, aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız. Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün kahramanlarımızı şükranla anıyor, Devlet ve Millet olarak yarınlarımıza güvenle bakabildiğimiz bir ortamda Cumhuriyetimizin 92. Yılı idrak ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu gurur günümüzde tüm Türkiye’nin ve Erzurumlu hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, esenlikler diliyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Taşkesenligil’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taşkesenligil’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı