MUĞLA HABERLERİ

TARİŞ'ten üreticilere çağrı

DHA
04.05.2017 - 10:45Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA'nın Milas ilçesinde bulunan 153 No'lu Milas Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi'ni ziyaret eden TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Başkanı Cahit Çetin, üreticileri birliğe sahip çıkmaya çağırdı.

TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Başkanı Cahit Çetin ve birliğin yönetim kurulu üyeleri, 153 No'lu Milas Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi'ni ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında TARİŞ Milas Zeytinyağı Kooperatif Başkanı Kamil Gül, zeytinyağı üretiminde kaliteyi arttırmak için fabrikaya sürekli yatırım yaptıklarını anlatarak "Biz gerekli yatırımları yapıyoruz. Her türlü fedakarlığa katlanıyoruz. Bizi üzen, üreticinin bize sıktırdığı zeytinyağını dışarıya vermesi. Birliğimiz bize destek verirse yağımız dışarı gitmez" dedi.

TARİŞ Birlik Başkanı Cahit Çetin de her yörenin kendi lezzetini öne çıkarmaya çalıştıklarını anlatarak "Milas bölgesinin zeytinyağını üreticiye sunabilmek için Milas adıyla zeytinyağı ürettik. Üreticimizin durumunu iyileştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Üretici elindeki zeytinyağını alacak kişi çok ise dışarıya götürüyor. Alıcı bulamaz ise TARİŞ'e getiriyor. Bu doğru değil. Öncelikle ortaklarımızda, üreticilerimizde bir aidiyet duygusunun gelişmesi gerekiyor. Üretici kooperatifine sahip çıkmalı" dedi. Zeytinyağında ilk modern tesis kurulumunun Ayvalık'ta yapıldığını kaydeden Çetin, ikincisinin ise Milas'ta kurulduğunu hatırlatarak yeniliklerin yakından takip edildiğini dile getirdi.

"ÇITAYI YÜKSELTEREK KALİTEYİ ARTTIRMALIYIZ"

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Cahit Çetin'i Milas'ta görmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Reşit Özer, MİTSO olarak zeytin ve zeytinyağı konusunda yaptıkları çalışmaları anlatarak "Zeytinyağında kaliteyi arttırmamız gerekiyor. Bunun gayreti içindeyiz. Çıtayı yükselterek kaliteyi arttırmalıyız. Kaliteli üretimi arttırabilirsek dünya ile rekabet edebiliriz. İhracatı ancak kaliteli üretimle arttırabiliriz. En büyük zeytinyağı üreticisi TARİŞ olduğu için bu konuda sizlere de çok büyük görevler düşüyor" diye konuştu.

Oktay ÇAYIRLI / MİLAS (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden TARİŞ'ten üreticilere çağrı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2017 tarihinde saat 10 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TARİŞ'ten üreticilere çağrı haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Nisan 2018, Pazar
 • İmsak
  04:49
 • Guneş
  06:16
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  16:53
 • Akşam
  19:54
 • Yatsı
  21:16
Sayfa Başı