ORDU HABERLERİ

Tarihi Samur Camisi Restore Ediliyor

IHA
31.10.2015 - 15:12Son Güncelleme :

ORDU'NUN KUMRU İLÇESİNDE TARİH İSAMUR CAMİ RESTORE EDİLİYOR

IHA

Ordu’nun Kumru ilçesinde tarihi Samur Camisi restore ediliyor.
Kumru ilçesinde taş ve ahşap malzeme kullanılarak inşa edilen, 110 yıllık geçmişe sahip tarihi Samur Camisi’nin eskiyen duvarları, ahşap kısımları ve yıkılmaya yüz tutan minaresinin onarılıyor. Caminin tarihi dokusuna uygun restorasyon çalışmaları devam ediyor.
ÖZGÜN MİMARİSİ ORTAYA ÇIKARILIYOR
Yaklaşık 250 bin liraya mal olacak restorasyon çalışmalarında öncelikle dış cephede bulunan sıva tamamen temizlenerek yapının özgün mimarisi ortaya çıkarıldı. Caminin minaresi, çatısı, iç kısımları ve tavanı aslına uygun bir biçimde yenilendi. Tavanların boyanması, zemindeki döşemenin ve minberin yenilenmesiyle birlikte restorasyon çalışmalarının tamamlanması ve Samur Camisi’nin en kısa sürede tekrar ibadete açılması planlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Tarihi Samur Camisi Restore Ediliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 15 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarihi Samur Camisi Restore Ediliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı