MANİSA HABERLERİ

Tarihi gar, Aile Yaşam ve Çocuk Merkezi oldu

DHA
31.03.2016 - 16:24Son Güncelleme :
DHA

MANİSA Yunusemre Belediyesi, Tarihi Horozköy Gar Binası'nı yeniden düzenleyip, Aile Yaşam ve Çocuk Merkezi'ne dönüştürdü.

Atıl durumdaki Horozköy Gar binası, Yunusemre Belediyesi tarafından ayağa kaldırıldı. Kadınlar için düzenlenecek kurs ve aktivitelerin merkezi olarak kullanılması düşünülen gar binası ve çevresindeki çalışmalar tamamlandı. Yunusemre Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Ata, çalışymalar hakkında bilgi verip, "Burası atıl durumda bir istasyondu. Geceleri çevreye zarar veren kişilerce burası kullanılmaktaydı. Burayı Devlet Demir Yolları'ndan devir aldık. Düzenlemesini başlattık. İki ay gibi bir sürede burasını Aile Yaşam ve Çocuk Merkezi olarak güzel bir hale getirdik. TCDD'den gelecek vagonu bekliyoruz. Vagonun içerisinde çocuklar için kreş niteliğinde Yaşam Merkezi olacak. Gar binasının restorasyonunu yapıp, kadınlara yönelik kitap okuma ve elişi yerleri açacağız. Burasının Fen İşleri Müdürlüğü olarak toprak dolgusunu çevre düzenlemesi ayarladık. Vagonun gelmesinden sonra aydınlatmalarının tamamlanması ile burasını vatandaşlarımızın hizmetine kazandıracağız" dedi.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Tarihi gar, Aile Yaşam ve Çocuk Merkezi oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tarihi gar, Aile Yaşam ve Çocuk Merkezi oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı