İZMİR HABERLERİ

Tansu Kaya Ayak Basmadık Yer, Sıkmadık El Bırakmıyor

IHA
30.10.2015 - 16:04Son Güncelleme :

AK PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAYI TANSU KAYA, GENEL SEÇİMLERE SAYILI GÜNLER KALA PARTİ TEŞKİLAT MENSUPLARI İLE KAPI KAPI GEZEREK, SEÇMENLERLE KUCAKLAŞIYOR.

IHA

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Tansu Kaya, genel seçimlere sayılı günler kala parti teşkilat mensupları ile kapı kapı gezerek, seçmenlerle kucaklaşıyor.
Aliağa eski Belediye Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Tansu Kaya, gittiği her yerde vatandaşlardan ilgi görüyor. 1 Kasım seçim çalışmaları için hız kesmeyen Kaya, gece gündüz demeden seçmenleriyle bir araya gelip partisinin projelerini anlatırken, bir yandan kapı kapı dolaşarak sorunları dinliyor. Kaya’nın son ziyaret durağı ise Türkelli Mahallesi oldu. Türkelli Mahallesi’nde vatandaşların yakın ilgisiyle karşılaşan Kaya, kahvehaneleri gezerek vatandaşlarla tek tek tokalaştı ve sohbet etti. Mahalle esnaflarını da tek tek ziyaret eden Kaya, esnaflarla da yakında ilgilendi.
AK Partili Kaya’ya ‘hoş geldin evladımız’ diyerek sarılan mahalle sakini yaşlı bir amca ise, boynundan çıkardığı tartamağını uğur getirmesi temennisiyle Tansu Kaya’nın boynuna astı. Yaşamı boyunca aldığı en anlamlı hediyelerden biri olduğunu belirten Kaya, yaşlı amcanın elini öperek, helallik istedi. Mahalledeki bir kıraathanede vatandaşlara seslenen Kaya, seçimlerde destek istedi. AK Parti’nin seçim bildirgesinde yer almayan 10 maddelik ‘Cumhuriyet Bayramı Müjde Paketi’nin detaylarını anlatan Kaya, "Sayın genel başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun da dediği gibi biz milletimize müjdeyle geliriz. Biz milletimize öfkeyle değil, aşkla geliriz. Bizim tek meselemiz, bu ülkeye hizmet, bu millete hizmet. İlk günkü aşkla, geceli gündüzlü çalışarak yüzünüzü güldüreceğiz" dedi.
"HUZURUN VE DEMOKRASİNİN VAR OLMASI GEREKİYOR"
Konuşması sık sık alkışlarla kesilen AK Partili Kaya, komşu ülkelerde yaşanan kaos ortamına ve ülke gündemine ilşkin açıklamalarda bulundu. Konuşmasının bir bölümünde, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un, “Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen; İki kazma kürek, iki de ırgat gerek, Ancak hadi gel yapalım geri şunu desen; Bir Sinan gerek bir de Süleyman gerek” sözüne atıfta bulunan Tansu Kaya, şunları söyledi:
“Sinan’da Süleyman’da rahmetli olmuş. Süleymaniye’yi yıkarsak yıktığımızla kalırız. Geçmişte Abdülhamit Han’a diktatör, kızıl sultan, vatan haini denildi. Bu sözlerle Milli Şairimiz bile Abdüilhamit Han’ın vatan haini olduğuna inandırılmış. Fitne o kadar büyük bir fitneymiş ki Abdülhamit Han’ın vatan haini olduğuna dair onlarca şiir yazmış. Ancak Abdülhamit Han, Ermeniler ve Yahudiler tarafından tahttan indirildiğinde memleket parçalanmaya yüz tutmuş. İtilaf güçleri tarafından topraklarımız parçalanmış. Mehmet Akif Ersoy’un ayakları suya erdikten sonra şunu söylemiş, ‘Eyvah, beş-on kâfirin imanına kandık. Gözümüzü bir açtı ki cehennemde uyandık.’ Bunun içindir ki tarihte yaşananlardan ders çıkarmalı ve birilerinin ülkemiz üzerinde kurmaya çalıştığı oyunlara alet olmamalıyız. Zira bizim bu topraklardan başka gidecek yerimiz yok. Bölgemize baktığımızda Suriyeliler gidiyor, Iraklılar gidiyor ama biz hiçbir yere gidemeyiz. Çünkü millet olarak bizim devletsiz yaşadığımız bir an bile baki değildir. Siyasetin, ekonominin, sporun her türlüsü konuşulur. Ama bunların konuşulabilmesi için huzurun ve demokrasinin var olması gerekiyor.”
Vatandaşlardan 1 Kasım da ellerini vicdanlarına koyarak sandığa gitmelerini isteyen AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Tansu Kaya, şöyle devam etti:
"Akıl insana yalan söyler. Akıl insana duymak istediğini söyler. Akıl, insanının kendi kendini inandırmasını sağlayan bir organdır. Ama kalp doğruyu söyler. Onun için de pişmanlık diye bir şey vardır. Kalbin sesini dinlersen pişmanlık olmaz. 1 Kasımdan sonra sandıktan çıkacak olan sonuçlar neticesinde pişmanlıklar yaşamamak için elimizi vicdanımıza koymalıyız ve bu şekilde sandığa gitmeliyiz. Bunu sadece kendimiz için yapmamalıyız. Suriye’den Avrupa’ya giderken batırılan tekneden kıyıya vuran bebekler için yapmalıyız. Aynı şekilde Doğu Türkistan’da zulüm altında yaşayanlar için yapmalıyız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Tansu Kaya Ayak Basmadık Yer, Sıkmadık El Bırakmıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 16 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tansu Kaya Ayak Basmadık Yer, Sıkmadık El Bırakmıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı