Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Taksim'de 1 Mayıs için son durum

  22 Nisan 2013 - 17:39Son Güncelleme : 22 Nisan 2013 - 20:29

  1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili sendika temsilcileriyle görüşen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu "Süreci karşılıklı yardımlaşma ve dayanışma içerisinde sürdüreceğiz. Bundan sonraki süreçte neyin nasıl olacağını birlikte konuşacağız" diyerek Taksim'deki yürüyüşe yeşil ışık yaktı. DİSK Başkanı Kani Beko da "1 Mayıs Taksim’de kutlanacak ama fiziki engelleri gidermeye çalışacağız" dedi. İçişleri Bakanı Muammer Güler ise 19 Nisan'da "Taksim'e çelenk bırakılmasına izin verilecek ancak yürüyüş ve toplantı için başka alan önereceğiz" açıklaması yapmıştı.

  1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili sendika temsilcileriyle görüşen Vali Hüseyin Avni Mutlu konuyla ilgili şunları söyledi: 1 Mayıs'ta emek ve dayanışma gününün İstanbul’da kutlanması ile ilgili olarak bu konuda her yıl kutlamaları tertip eden kuruluşlarla bir toplantı gerçekleştirdik.İstanbul’da huzur ve güvenlik içerisinde, en iyi şekilde karşılıklı yardımlaşma, dayanışma içerisinde nasıl değerlendirilebileceğini ve ne yapılacabileceğiniz paylaştık.

  TAKSİM'İN SON HALİ HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ / FOTO GALERİ

  Taksim'de 1 Mayıs için son durum Yürüyüş için başka alan önerilecek

  Taksim Meyda'nında devam eden çalışmalar nedeniyle bu yıl fiziki koşulların çok özel bir durumu ortaya çıkardığını konuştuk. Tertip ve düzene ilişkin bir takım fiziki koşulları paylaştık.

  Tarlabaşı ve Halaskargazi çevresindeki çalışmalar devam ediyor. Taksim alanının yarısı inşaat sahası. Bu inşaat sahası içerisinde yer yer 30 metreye ulaşan derin bir harfiyat vardır.  Taksim Meydanı'nda kutlanacak kutlamalar ve oluşturabileceği handikapları detaylı bir şekilde konuştuk.Ortak bir görüş içerisindeyiz. Taksim meydanındaki çalışmaları hepimiz yakinen biliyoruz.

  1 Mayıs bir emek ve dayanışma günü olarak önemli bir gündür. Taksim alanınında nasıl bir kutlama biçimine imkan vereceğini paylaştık. Bu paylaşımıda sürdürmeye devam edeceğiz.

  Ne tür bir kutlama olacağını, ne tür bir 1 Mayıs olacağını kendileri ile değerlendirdik.  Süreci karşılıklı yardımlaşma ve dayanışma içerisinde sürdüreceğiz. Kutlamanın maiyetine uygun bir hareketin olabilmesini  sağlayacağız. Bundan sonraki süreci birlikte yürüteceğiz.

  Bundan sonraki süreçte neyin nasıl olacağını birlikte konuşacağız.

  BEKO: TAKSİM'DE KUTLACAĞIZ

  Konu hakkında açıklama yapan DİSK Başkanı Kani Beko ise şunları söyledi:

  1 Mayıs'ı nasıl sağlıklı bir şekilde yapabiliriz konuşacağız. Kutlama Taksim'de olacak. Taksim'de bir handikap var. Taksim'deki handikabı nasıl aşarızı konuşmak için bir araya geleceğiz.

  Fiziki koşulları konuşmak için bir araya geleceğiz.

  Bazı bölgelerde çok kısa bir zamanında yapılacak çalışmalar ile oraya gelecek olan kitleleri alabileceğimizi ve böylece daha geniş alana sahip olacabileceğimizi düşünüyoruz.

  1 Mayıs Taksim’de kutlanacak ama fiziki engelleri gidermeye çalışacağız

  1 MAYIS 2012’DEN OBJEKTİFE TAKILANLAR

   

  GEÇEN YIL 1 MAYIS’TA BU PANKARTLAR KONUŞULMUŞTU

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 5 Yorum }
  • bir vatandaş 23.4.2013 00:27:14
   1 Mayısı'n taksim'de kutlanmasına izin verilmemesini ben de bir vatandaş eleştirdim. Ama taksim meydanının bugünkü durumu böyle bir kutlamaya müsait mi?.
  • Gördesli Ramazan 22.4.2013 18:47:23
   DOĞRU İŞİ VALİLİK YAPTI. HALA İNADA GEREK VAR MI? NASIL BAYRAM Kİ POLİS GÖREVDE ASKER GÖREVDE BİR TEK İŞÇİLER İZİNDE.. 1 MAYISI YÜREKLERDE KUTLAMAYI BİLEMEDİK VE DE BİLEMEYECEĞİZ.
  • orhan akgüloglu 22.4.2013 18:06:42
   her sey yerinde güzeldir,yogurt kandirada,ayran susurlikta ,tost ayvalikta.1 MAYIS TAKSiMDE.
  • suat yildirim 22.4.2013 17:58:09
   Su halde Taksim meydani diye bir sey yok. Bos verin kardesim ne luzumu var senede bir toplanip sacma sapan konusmalari dinliyorsunuz. Gidin yapilacak binlerce is var onlarla ugrasin hem kendinize hem vatana bir faydaniz olur.
  • recep ivedik 22.4.2013 17:45:00
   bu sabah uzun bir aradan sonra taksimden geçmek zorunda kaldım. sağa sola derken bir baktım istiklal caddesinde burger kingin önündeyim araba ile. meydanda kaldım dubalar var taksim meydanından çıkmaya çalışıyorum. meydanda dediysem tam meydanın kendisindeydim :) taksim inşaat orda olmaz bence.
   
  HaberlerYıldız Teknik ÜniversitesiTrakya ÜniversitesiKaradeniz Teknik ÜniversitesiGazi Üniversitesiinönü ÜniversitesiÇukurova ÜniversitesiCumhuriyet Üniversitesi