Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tacizci bakkal 10 yıl sonra ifşa oldu

  İsmail SAYMAZ
  27 Haziran 2017 - 21:05Son Güncelleme : 29 Haziran 2017 - 11:54

  Mersin Tarsus’ta, bakkal G.A.’nın küçük çocukları taciz ettiği, üniversite öğrencisi B.D.’nin 10 yıl sonra başına gelenleri anlatması üzerine ortaya çıktı. 2007 yılında 11 yaşında olan B.D. adlı kız çocuğu alışveriş için mahalledeki G.A.’nın bakkalına gitti. G.A. raflara yönlendirdiği B.D.’yi taciz etti. İstismar 1.5 yıl sürdü.

  Tarsus’ta, küçük bir kız çocuğuyken gittiği mahalle bakkalında tacize uğrayan üniversite öğrencisi B.D., başından geçenleri on yıl sonra ailesine anlattı. Bunun üzerinde kız kardeşi N.D., komşusunun kızları N.Ç. ve M.Ç.’nin de yine 10’lu yaşlarda aynı bakkalın istismarına uğradığı ortaya çıktı. Dava sırasında tanık olarak dinlenen bir mahalleli kadın da taciz edildiğini anlattı. Toplam 29 yıl 2 ay hapis cezası verilen bakkal G.A. cezaevine konuldu.

  Mersin’in Tarsus ilçesinde, 2007 yılında 11-12 yaşlarında olan B.D. adlı kız çocuğu alışveriş için mahalledeki bakkala gitti. “Amca” diye hitap ettiği G.A. raflara yönlendirdiği B.D.’nin arkasına geçerek, bacaklarına ve göğüslerine dokundu. Aynı tacizi para üstü verirken yineleyen G.A.'nın B.D.’ye yönelik istismarı bir buçuk yıl sürdü. İstismarı idrak eden B.D., bakkala gitmeyi kesti. 

  Geçen yıl üniversiteyi kazanan B.D., yaz tatili için geldiği Tarsus’ta bakkalın önünden geçerken, bir kız çocuğunun yüzü kızarmış halde dışarıya çıktığını gördü. Çocukluğunda maruz kaldığı istismarın başka çocuklara da yapıldığını fark eden B.D., psikologa giderek, başından geçenleri anlattı. Psikoloğunun yönlendirmesi üzerine B.D., olan biteni annesine ve ailesine anlattı. Bunun üzerine, ablasından sonra bakkala giden kız kardeşi N.D.’nin de 2009-2010 yıllarında on yaşındayken bakkal tarafından aynı şekilde taciz edildiği ortaya çıktı.
   
  Karar çıktı, tutuklandı

  İki kızı birden istismara maruz kalan anne, mahallede tacize uğrayan başka kimse olup olmadığını komşularına sordu. Bunun üzerine N.Ç. ve M.Ç. adlı iki kız kardeşin de taciz edildiği anlaşıldı. N.Ç.’nin 2013-2014 yıllarında 13-14 yaşındayken iki yıl boyunca, kız kardeşi M.Ç.’nin ise 2015 yılında 10 yaşındayken istismara uğradığı gün yüzüne çıktı. 

  Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tanık olarak dinlenen H.K. adlı kadın da “10-11 yaşlarındayken G.A. arkamdan sarılıp elleriyle göğsümü elledi” dedi. Adlı Tıp Kurumu’nun raporunda B.D.’nin maruz kaldığı cinsel istismar nedeniyle ruh sağlığının bozulduğu, kardeşi D.D.’de ise travmatik bulgular olduğu belirlendi. Sanık ise şikayetçi ailelerin bakkal dükkanını kendisinden alamadıkları için iftira attığını ileri sürdü. 

  Dava 2 Mayıs’ta son buldu. Bakkal G.A.’ya “çocuğun birden çok cinsel istismarı” suçunu dört genç kıza yönelik olarak işlediği için toplam 29 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. G.A. kararın açıklandığı gün tutuklanarak, Silifke M Tipi Cezaevi’ne gönderildi. Mağdurların avukatı Ozan Varal ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı cezayı az bularak karara itiraz etti.
  Etiketler: gazetehaberleri , taciz , bakkal
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı