EDİRNE HABERLERİ

SÜTÜB Başkanı Suiçmez:

AA / Gökhan Zobar
26.02.2016 - 17:40Son Güncelleme :

-"Genç çiftçiler yeni projelerle destekleniyor"

AA / Gökhan Zobar

EDİRNE (AA) - Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği (SÜTÜB) Başkanı Mustafa Suiçmez, genç çiftçilerin yeni projelerle desteklendiğini bildirdi.

Suiçmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, genç çiftçi projeleri desteklemesine ilişkin kararın Resmi Gazete'de yayımlandığını belirtti.

Tarım ve hayvancılığa verilen desteklerin gün geçtikçe arttığını belirten Suiçmez, şunları kaydetti:

"18 - 40 yaş arasındaki tarım ve hayvancılık alanında uğraşan üreticilere 30 bin lira tutarında hibe destek verilecek. Genç çiftçiler yeni projelerle destekleniyor. Bu destekler nüfusu 20 bini geçmeyen kırsal alanlarda verilecek. Tamamen kırsal alanı kapsıyor. Ben buradan genç üretici kardeşlerimize sesleniyorum. Bu projeleri takip etsinler. Biz zaten takip ediyoruz. Ancak onlarda destekleme programlarını takip ederek çok güzel projeler ortaya koyabilir. Bizim isteğimiz bölgemizden bol bol proje yapılsın, güzel kazançlar sağlansın ve köylerimize hareket gelsin."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden SÜTÜB Başkanı Suiçmez: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 17 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SÜTÜB Başkanı Suiçmez: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı