MALATYA HABERLERİ

Süt Sığırı Yetiştiriciliği Bilgilendirme Toplanatısı Yapıldı

IHA
01.09.2015 - 13:02Son Güncelleme :

TKDK TOPLANTI

IHA

Malatya Tarım ve Kırsal Kalkınmayı destekleme kurumu (TKDK) tarafında Süt Sığırı yetiştiriciliği bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Fırat Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirilen toplantıya Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi hocalarından Prof. Dr Halil Çerçi, Prof. Dr. Orhan Özbey, Prof Dr. Tolga Karapınar tarafından üreticilere bilgiler verildi.
Toplantıda konuşan Prof. Dr. Orhan Özbey, ‘’Sürü yönetiminin sığırcılık işletmelerinde özellikle süt sığırcılık işletmelerinde tüm işlerin bir plan, bir düzen ve disiplin içinde yürütülmesidir.
Çerçi, genelde destek alanlar gerçekten yetiştirici olsa hiçbir bir problem yok. Yetiştirici kendisi ahırın başında duruyor ve olması gereken bir yetiştiricinin yapması gereken ne kadar unsur varsa hepsini yerine getiriyor. Fakat son zamanlarda teşvik noktasında alanlar, genellikle teşviklerin cazip olmasından dolayı ikinci, üçüncü iş olarak, bir de bir işletmeme olsun bu iş karlı bir iş diye noktasında yaklaştıkları zaman genelde işletmeler istediğimiz verimi alamamaktalar. İstediğimiz karı elde edememekteler" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Süt Sığırı Yetiştiriciliği Bilgilendirme Toplanatısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 13 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Süt Sığırı Yetiştiriciliği Bilgilendirme Toplanatısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Mart 2018, Cuma
 • İmsak
  04:58
 • Guneş
  06:19
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  16:05
 • Akşam
  18:48
 • Yatsı
  20:04
Sayfa Başı