Dünya Haberleri

DÜNYA

  Suriyeli kadın Midilli kumsalında doğum yaptı

  Hürriyet Haber
  15 Ekim 2015 - 17:08Son Güncelleme : 15 Ekim 2015 - 17:14

  Suriyeli genç bir kadın, kendisini Yunanistan'ın Midilli adasına getiren sandaldan iner inmez kumsalda doğum yaptı.

  Skala Sikamias sahilinde mültecilerin düzenli bir şekilde karaya çıkmalarını sağlayan gönüllülerin yardımıyla doğum yapan genç kadın sıhhatli bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Midilli Hastanesi’ne kaldırılan anne ile bebeğin hiçbir sağlık problemi olmadığı bildirildi.

  Yunan sahil güvenlik güçleri gazetecilere yaptığı açıklamada, kadının doğurmak üzere olduğunu gördüğü halde insan kaçakçısının onu zorla sandala bindirdiğini söyledi.

  Suriyeli mülteciler, bir yandan doğum sevinci yaşarken, bir yandan da kayıp vermeye devam ediyor. Yunan sahil güvenlik ekipleri, aynı bölgede iki kadın ve bir yaşındaki erkek bebeğin cesetlerini buldu.

  Yunanistan Deniz Jandarma Komutanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre Türk Sahil Koruma görevlileri 21 göçmenin hayatını kurtardığını, ancak üç kişinin bulunamadığını haber vermişti.

  Bunun üzerine Jandarma Komutanlığı Frontex’in bir helikopterini devriyeye koyup araştırmalara başladı. Akşam geç saatlerde terk edilmiş plastik bir sandal tespit etti.  Dalgıçların yardımıyla sandalın devrilmesi sonucunda altında kalıp hayatlarını kaybeden üç insanın cansız vücudu çıkarıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı