HATAY HABERLERİ

Suriyeli 300 aileye destek

AA / Cem Genco
28.02.2016 - 09:43Son Güncelleme :

-Reyhanlı ilçesindeki ihtiyaç sahibi 300 Suriyeli aileye gıda, 300 çocuğa da kıyafet yardımında bulunuldu

AA / Cem Genco

HATAY (AA) - Merkezi İsviçre'de olan "Tut Elimi Derneği, Gezgin Gurmeyiz blogu üyeleri, Türk Hava Yolları gönüllüleri ve Heybe Derneği", Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki ihtiyaç sahibi 300 Suriyeli aileye gıda, mama, süt, çocuk bezi, temizlik ürünü un ve 300 çocuğa kıyafet yardımında bulundu.

Tut Elimi Derneği Başkanı Mehmet Sarıgöz, yaptığı açıklamada Suriyeli ailelerin her zaman yanlarında olacaklarını belirtti.

Sarıgöz, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Reyhanlı'ya sığınan Suriyeli ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yardım getirdiklerini bildirdi.

Yardımları Suriyelilere ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Sarıgöz, ayrıca Suriye'deki saldırılarda uzuvlarını kaybetmiş üç Suriyeli kardeşe de tekerlekli sandalye verdiklerini sözlerine ekledi.

Gezgin Gurmeyiz'in editörü Turgut Tunç, Reyhanlı'da 10 kardeş ailelerinin bulunduğunu vurgulayarak, "Reyhanlı'da 300 ailemize gıda, süt, mama, çocuk bezi, temizlik ürünleri verildi. Ayrıca 300 Suriyeli öğrenciye ayakkabı, mont, atkı, bere, çorap, iç çamaşırı ve çeşitli hediyeler verildi. 'Gözlerimi alıp babama verin' diyen kızımız Gözyaşı'nın ailesini de ziyaret ettik. Ailemize nakdi ve gıda yardımlarımızı yaptık. Evladımızın yanında olmaya devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Etkinlikte gönüllüler, Suriyeli çocuklar için hazırladıkları palyaço gösterisi eşiğinde şarkı söyleyip oyun oynadı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Suriyeli 300 aileye destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 09 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyeli 300 aileye destek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı