MANİSA HABERLERİ

"Sürekli hasta kalmaya mahkum değilsiniz"

DHA
29.03.2016 - 19:32Son Güncelleme :
DHA

PSİKİYATRİ Uzmanı Dr. Hira Selma Kalkan, şizofreni ve bipolar bozukluk gibi kronik ruhsal hastalıkların hastane dışında tedavisinin mümkün olabileceğini söyledi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında Kültür Merkezi Lale Salonu'nda "Sürekli hasta kalmaya mahkum değilsiniz, bir yolu var" konulu söyleşi gerçekleştirildi. Psikiyatri Uzmanı Dr. Hira Selma Kalkan'ın konuk olduğu söyleşide şizofreni ve bipolar bozukluk gibi kronik ruhsal hastalıkların hastane dışında tedavisinin mümkün olabileceğine dikkat çekildi. Söyleşide kronik ruhsal hastalığı olan kişilere toplum olarak nasıl bakılması gerektiğine değinen Kalkan, "Ruhsal hastalığı olan kişileri topluma kazandırmak için onları çok iyi anlamamız gerekiyor. Onların önündeki engelleri ortadan kaldırmak için her şey mümkün" diye konuştu. Manisa'da toplum ve ruh bağlığı merkezi olduğuna dikkati çeken Kalkan, kurumun çalışmaları hakkında bilgilendirmede de bulundu.
Söyleşinin sonunda Büyükşehir Belediyesi Psikoloğu Merve Ateş, Dr. Hira Selma Kalkan'a katkıları nedeniyle teşekkür ederek çiçek takdim etti.
Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden "Sürekli hasta kalmaya mahkum değilsiniz" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 19 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Sürekli hasta kalmaya mahkum değilsiniz" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı