TRABZON HABERLERİ

Sulama projeleri yapım işi sözleşmeleri imzalandı

AA / Tuğba Yardımcı
26.02.2016 - 14:32Son Güncelleme :

- DSİ tarafından Bayburt ve Gümüşhane'de yapılacak sulama projeleriyle 108 bin 500 dekar zirai tarım arazisi sulanacak

AA / Tuğba Yardımcı


TRABZON (AA) - Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Bayburt ve Gümüşhane'de yapılacak sulama projelerinin yapım işi sözleşmeleri imzalandı.
DSİ 22. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Gümüşhane ve Bayburt'a hayat verecek iki önemli proje için ilk adımının atıldığı bildirildi.
Açıklamada, 28 Ocak 2016'da ihale edilen Bayburt Kırklartepe Sulaması Aplikasyona Müstenit Projesi ile 26 Ocak 2016'da ihale edilen Gümüşhane Çamur Sulaması Aplikasyona Müstenit Proje yapımı işlerinin sözleşmesinin, DSİ 22. Bölge Müdürü Mahmut Berber ile yüklenici firma temsilcileri arasında imzalandığı belirtildi.
Bayburt Kırklartepe Sulaması Aplikasyona Müstenit Projesi ile 57 bin 80 dekar zirai tarım arazisinin sulanacağı ifade edilen açıklamada, proje yapım işinin 1 Nisan 2017'de tamamlanmasının hedeflendiği kaydedildi.
Açıklamada, Gümüşhane Çamur Sulaması Aplikasyona Müstenit Projesi ile 51 bin 420 dekar zirai tarım arazisinin sulanacağına işaret edilerek, bu projenin yapım işinin ise 18 Ekim 2017'de tamamlanmasının öngörüldüğü bildirildi.
Bayburt ve Gümüşhane'nin ekonomisine önemli katkı sunacak sulama proje yapım işleri tamamlandığında, inşaatları için ihaleye çıkılacağı vurgulandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Sulama projeleri yapım işi sözleşmeleri imzalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 14 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sulama projeleri yapım işi sözleşmeleri imzalandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı