ANKARA HABERLERİ

Suda indirim arzu ediyoruz

Hürriyet Haber
29.12.2017 - 13:50Son Güncelleme :

ATO Meclis Toplantısı’na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ulus Hali’nin taşınmayacağını söyledi. Tuna, “İmkânlar elverdiği ölçüde su fiyatlarıyla ilgili bir indirimi arzu ediyoruz” dedi.

Hürriyet Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankara Ticaret Odası (ATO) Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısı’na katıldı. Toplantıda konuşan Tuna, belediyenin görevinin çalışan ve üreten herkesin önünü açmak olduğunu vurgulayarak, “Yeter ki biri bir şey üretsin. Boş duran adamdan daha tehlikeli kimse olamaz. Dolayısıyla çalışan ve üretenin yanında olmak asli görevimiz. Bu bir vatan borcudur” dedi. Temel felsefelerini “herkese eşit mesafe olmak” diye özetleyen Tuna, “Kimseye farklı muamele yok, kimseye zulüm de yok. Adaletten ayrılamayız. Ortak akılla hep beraber şehrimize güzel hizmetlere vesile olalım. Ulus Hali taşınmayacak. Haldeki kardeşlerimizin ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde gidermelerine imkân sağlayacağız. Süs bitkileri üreticileri ile ayakkabıcıların yer tahsisi isteğine olumlu bukıyoruz. Otopark sorununu çözmek için çalışmalara başladık. Ticarethanelerde atık su bedelinin kaldırılması gönlümüzden geçiyor. İnşallah imkânlar elverdiği ölçüde su fiyatlarıyla ilgili bir indirimi de arzu ediyoruz” diye konuştu.

SOSYETE PAZARLARINA ÖNLEM

ATO Başkanı Gürsel Baran da üyelerin sorunlarını Başkan Tuna’ya aktardı. Baran, hafriyat döküm bedelinin makul seviyeye indirilmesi, sosyete pazarlarına karşı önlem alınması, Siteler’deki trafik sorunu, Roma Hamamı’nın restore edilmesi, Elmadağ Kayak Merkezi’nin canlandırılması, Yeni Hal Projesi’nin hızlandırılması, galerilerin Otonomi’ye taşınması gibi talepleri dile getirdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise konuşmasında, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın göreve geldiğinde yaptığı “istişare ve ortak akıl” vurgusuyla herkesin gönlünü kazandığını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Suda indirim arzu ediyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Aralık 2017 tarihinde saat 13 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suda indirim arzu ediyoruz haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Kasım 2018, Pazar
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  18:56
Sayfa Başı