ÇANAKKALE HABERLERİ

Su Birliği Gelibolu’da Toplandı

IHA
23.07.2015 - 17:30Son Güncelleme :

GÖKBÜKET SU BİRLİĞİ TOPLANTISI GELİBOLU'DA YAPILDI

IHA

DSİ Edirne Bölge Müdürlüğü kontrolörlüğünde yapımı devam eden Çokal Barajı’nın geçici kabulünün ardından tesisin işletmesini devralan Gelibolu Gökbüet Barajı Su Birliği’nin Başkanı ve Gelibolu Belediye Başkanı Özacar’ın ev sahipliği yaptığı Su Birliği toplantısı Gelibolu’da yapıldı.
Belediye meclis salonunda birliğe üye belediyelerin başkanları ile yetkililerin katıldığı toplantının açılış konuşmasını Gelibolu belediye başkanı ve aynı zamanda birlik başkanı olan Mustafa Özacar yaptı. Özacar konuşmasında, “Edirne Devlet Su işlerinin yapımını yönettiği Gökbüet diğer adıyla (Çokal) Barajından ilk etapta yarımadaya su verilecekti. Daha sonra yapılan projelerle, o zamanki projelerle vahşi sulama idi. Ancak gelişen teknoloji ile yeniden değerlendirme kapsamında kapalı devre sulama sistemine geçildi ve yaklaşık olarak 2.5 ile 3 milyon metre küp bir su rezervi ortaya çıktı. Bu arada baraj gövdesi 2 metre daha yükseltildi ve tabi ki su hacmi de artmış oldu. Şimdi yaklaşık 17 milyon metre küp suyu da içme suyu olarak planlanan yerlere vermek düşünüldü” dedi.
Teski Genel Müdürü Şafak Başar, “Çokal barajı tamamlandı ve bir süre sonra devreye girecek. Bizde bu amaçla bu toplantıya katıldık. Bu barajın en iyi şekilde işletilmesi ve işletilmeye alınması ve, büyük şehir statüsünden sonra Tekirdağ belediyesinin de bu kurulmuş olan birliğe, katkı nasıl yapabilir, nasıl üye olabilir işte tüm bu konuları görüştük. Çok yararlı bir toplantı oldu, Amacımız en kısa zamanda barajı devreye almak ve Keski olarak biz her türlü katkıyı yapacağız ve bununla da kalmayıp, en kısa zamanda Çanakkale ve Tekirdağlı vatandaşlara en kaliteli suyu vereceğiz” dedi.
Toplantıya, birlik başkanı Mustafa Özacar, birlik üyeleri Eceabat belediye başkanı Adem Ejder, Necati Kopca Kavakköy Belediye başkanı, Teski Genel Müdürü Şafak Başar, ve birliğe üyelerin temsilcileri katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Su Birliği Gelibolu’da Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Su Birliği Gelibolu’da Toplandı haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:43
  • Guneş
   07:23
  • Öğle
   13:10
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   18:36
  • Yatsı
   20:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı