Geriİlker YASİN Atiba yemegim, Q17 pastam
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Atiba yemegim, Q17 pastam

“Kanadalı oyuncu takımın temel direğidir. Sofrada vazgeçilmeyecek ana yemektir. Ricardo Quaresma ise bu takımda yemek sonrası alınacak bir pasta gibidir... Dün gece de Rize maçına bu ikili damga vurdu.”

HİÇBİR Beşiktaşlı'nın Atiba'dan vazgeçmesi söz konusu değildir.

 

O takımın temel direğidir. Sofrada vazgeçilmeyecek ana yemektir.

 

Q17 ise bu takımda yemek sonrası alınacak bir pasta gibidir...

 

Yeri geldiğinde alındığında muhteşem zevk verir, yeri geldiğinde de aynı lezzeti vermeyebilir.

 

Dün gece maça damgasını vuran bu iki oyuncuydu.

 

"Sakin ol sen benim en önemli silahımsın. Oyuna girdiğin anda bencil olmayacak ve maçların kaderini değiştireceksin. Sana güvenim tam" deyip, Q17 gibi bir megalomanı kendi oyuncu standardı çizgisine çekmeye başaran Şenol Güneş'i kutlamak lazım.

 

Fenerbahçe'nin teknik ekibiyle sorunlu, yedekte kalmaya tahammül edemeyen dünya starı formatından taviz vermeyen Robin van Persie gibi değil de, Türkiye'ye ikinci gelişinde bütün yeteneklerinin bilincinde ama artık uslanmış ve ekip ruhuna inanmış bir Q17'yi görüyoruz bu sezon...

 

İki usta hocanın, iki taktik konusunda uzman teknik direktörün 90 dakikada çözmesi gereken hesabı Şenol Hoca, Quaresma hamlesiyle çözdü.

 

GOMEZ’İ HAPSETTİ

 

Hiç kuşku yok ki Şenol Güneş, Hikmet Karaman'ın böylesine dirençli ve sert bir Rize'yi sahaya süreceğini beklemiyordu.

 

Bu sezon Beşiktaş'ın attığı son 8 golün 6'sına imza koymuş Gomez'in nerede hapsedileceğini iyi görmüş Karaman...

 

Ligin en çok gol atan iki takımının Beşiktaş ve Rize'nin ilk yarı mücadelesinde siyah beyazlılar ilk yarı kenar ve cephe gol pozisyonlarında etkisizdi.

 

Gökhan ilk yarıda pasif, Olcay varla yok arasında, Gomez top bulamıyor ve bu şartlar altında Rize dirençli oyunuyla oyuna hakim oluyor.

 

İkinci yarı Q17 ile birlikte sahada daha farklı bir Beşiktaş var.

 

Ve Quaresma maçın skoruna etki eden adam oldu. Q17 bence Gomez'i de en iyi pozisyonu sokup oynatacak adamdır.

 

SONUÇTA

 

1- Atiba Beşiktaş'ın olmazsa olmazıdır.
2- Şenol Hoca; Q17 ile Olcay arasında ilk 11 için karar verme noktasındadır.
3- Gomez bir ekip futbolunun parçasıdır. Ekip oyunu yoksa Gomez de yoktur.
4- Gökhan Töre'yi iyi ve diri tutmadığı müddetçe Beşiktaş şampiyon olamaz. Şenol Güneş bu kadar sprinter, rakip eksilten bir Kerim Frei'ı nereye saklıyor. Sözün özü futbol felsefesini çok iyi bilen Şenol Güneş'in Beşiktaş'ta neyin eksik olduğunu çok iyi görmesi lazım. Ve Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman'ın da çok az bütçeyle yarattığı takımın pozitif futbola katkısını alkışlamak lazım.


AÇ GÖZÜNÜ TFF


Türkiye'de statlarda seyirci yok. Olimpiyat'ta oynamıyoruz tamam! Başakşehir'e her gün 400-500 bin kişi giderken, 2 tribün cezalı ama Beşiktaş sevdalısı 6 bin 700 kişi midir? TFF önüne baksın gerçeği görsün sorun çok ciddidir.


BU DÜZEN SAHAYA YANSIRSA


BEŞİKTAŞ Şenol Güneş felsefesinde şampiyonluğun en büyük adaylarından biridir. Futbolcu üzerinde kurduğu hakça düzeni sahaya da yansıtan oyun anlayışı içerisinde olursa bu sezonun şampiyonu Beşiktaş olur.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle